Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На Закарпатті розробили промоційні продукти про 10 дерев’яних церков

4 травня 2021 р., 14:41

«Дерев’яні церкви – приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат». Проєкт під такою назвою завершився на Закарпатті.

Результати спільної роботи українських та польських виконавців презентували в Ужгородському прес-клубі.

Проєкт “Wooden Treasure” розпочався у листопаді 2019 року у рамках другого конкурсу Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 за фінансової підтримки Європейського Союзу. Про це розповів Михайло Данканич, директор АРР «Закарпаття». 20 церков (по десять з українського та польського боку) стали предметом мистецького дослідження та популяризації за цей час. «Дерев’яні церкви є родзинкою Закарпаття і ми ще більше відкрили ці історичні архітектурні об’єкти для тих, хто цікавиться культурою Закарпаття. Проєкт спрямований на збереження та промоцію дерев’яної сакральної архітектурної спадщини і охоплює 10 об'єктів дерев'яної сакральної архітектурної спадщини Закарпаття:

церква святого Духа, с. Гукливе, церква Успіння Пресвятої Богородиці, с. Новоселиця, церква святого Михайла, Музей народної архітектури та побуту, Ужгород, церква святого Духа, с. Колочава, Вознесенська церква, с. Ясіня, церква св. Михайла, с. Ужок, церква св. Миколая, с. Данилово, церква св. Василія, с. Лікіцари, церква св. Миколая, с. Середнє Водяне та церква Покрови Пресвятої Богородиці, с. Кострино, - розповів Михайло Данканич. - у цьому контексті слід виокремити три дерев’яні храми, внесені до спадщини ЮНЕСКО, і з яких н Закарпатті – в с. Ясіня та с.Ужок».

У рамках проєкту розробили ряд промоційних продуктів - календарі із зображенням храмів, 3D тур дерев’яними церквами, який розміщений у вільному доступі на сайті Агентства (https://bit.ly/3dzM1xZ), фотобанк зі світлинами від фотографів проєкту (https://bit.ly/3tPz8oH). Відбулася також фотовиставка, де були представлені 60 світлин об’єктів сакральної дерев’яної архітектури Карпат України та Польщі, - інформувала Наталія Радівілова, менеджерка проєкту. За її словами, створено також 2 презентаційні пізнавальні фільми про дерев’яну сакральну архітектуру двох країн.

Сергій Денисенко, фотограф проєкту зауважив: «Всі ми знаємо, що Закарпаття має великий туристичний потенціал, але всі розуміють, що цей потенціал працює на 2-3%. Реальних якісних туристичних продуктів дуже мало. Дерев’яні церви -- серед тих унікальних об’єктів, якими ми можемо дивувати туристів. Замками і природою в Європі не здивуєш. Дерев’яні храми це таке багатство Карпатського регіону, яке дісталося нам від бідності. Коли у більш благополучних регіонах будувати кам’яні храми, тут змушені були будувати з того, що мали. Тому вони є унікальними, - каже Сергій Денисенко. - Проєкт цікавий тим, що архітектурна зйомка дозволяє бачити об’єкти трохи інакше, вони з точки зору фотографії дуже цікаві. Різні фотографи, різні стилі, бачення дали можливість зробити фотобанк, де є 20 церков. До нього є вільний доступ, закликаємо використовувати світлини для промоції двох регіонів. Це близько 400 фото».

У пресконференції взяли участь онлайн також польські партнери проєкту, вони наголосили на важливості такої міжнародної культурницької співпраці та ефективності промоції туристичних перлин обох регіонів.




Ужгородський прес-клуб

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp