Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Ужгородська школа "ожила" (ФОТО)

3 жовтня 2014 р., 13:23

Після ремонту, який там провели.

Сьогодні делегація чеського краю Височина на чолі з гетьманом ЇржіБєгоунеком відвідала ЗОШ №3 Ужгорода, де цього року проведено капремонт даху будівлі та оновлено фасад. Фінансували роботи з обласного , міського бюджетів та за фінансової підтримки чеської Височини. Це один із 14 інвестиційних проектів, які Закарпаття цього року реалізовує спільно з чеським краєм Височина. На урочистостях в школі побували також голова облради Іван Балога, в.о. Ужгородського міського голови Віктор Щадей, керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович, голова благодійного фонду «ВіЗа», депутат Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко.Цього року тут вдалося перекрити дах, капітально відремонтувати головний фасад. Також відновлено напис на школі – JubilejníškolaMasarykova, адже це так звана ювілейна школа Масарика. Загалом за часи першої Чехословацької республіки було зведено 100 таких типових шкіл і саме ужгородська стала сотою. Школа була побудована у 1932 році за кошти Чехословацького уряду як народна школа, в якій вчилися діти як ужгородців, так і чеських урядовців. З 1935 по 1938 роки це була гімназія, названа на честь Т. Г. Масарика, яку в народі називали «Масариковою школою». В закладі поглиблено вивчають російську, англійську та ряд інших іноземних мов. З минулого року тут вивчають і чеську мову.Клас для вивчення чеської мови відкрито в рамках спільного проекту Закарпатської області із краєм Височина. Тут було зроблено ремонт цілого крила школи, де розміщено не тільки клас, а й медпункт, туалети тощо. Для класу придбано мультимедійне обладнання тощо.

«Ми раді, що вдалося зробити добрі справи для цієї школи. Спадщину Масарика цінують у вашому краї. Будемо раді й надалі співпрацювати задля вдалого партнерства Закарпаття та Височини», - зазначив гетьман ЇржіБєгоунек.


Голова облради Іван Балога подякував всім, хто долучився до цього проекту. «Спільна робота дає хороші результати. І оновлення школи – цьому приклад. Є ще багато задумів, які плануємо реалізувати спільно з чехами в майбутні роки», - запевнив керівник ради.

Чеські партнери позитивно відгукнулися про якість виконаних робіт. Окрім того вони вручили для закладу чеські підручники.

Прес-служба облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp