Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Журналісти та політологи УжНУ отримали можливість навчання у Варшаві

19 жовтня 2014 р., 10:12

Така практика їм не завадить.

Договір про співпрацю, згідно з яким надається можливість отримання дипломів українського та європейського зразка, підписали 17 жовтня Варшавський гуманітарний університет імені Болеслава Прусса та Ужгородський національний університет.

Польську сторону під час зустрічі представляли канцлер університету Збігнєв Чеба, професор Петр Розводовський та представник вишу Володимир Вакула. Від імені ректора УжНУ Володимира Смоланки договір підписав проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Сливка. Представники закордонного вишу зацікавлені у співпраці з журналістами й політологами, тож під час підписання договору були присутні Мирослава Лендьел, в.о. проректора з науково-педагогічної роботи і міжнародних зв’язків, та Юрій Бідзіля, завідувач кафедри журналістики.Варшавський гуманітарний університет пропонує чимало можливостей для журналістів. Він має найвищий рівень акредитації, обіцяє студентам хорошу матеріальну базу для навчання. Йдеться, зокрема, про телестудію, у якій журналісти можуть не тільки практикуватися, а й виготовляти повноцінний мас-медійний продукт. Надсучасне обладнання дозволяє знімати тут музичні кліпи. Саме на цій телестудії проводять концерти і знімають кліпи Мадонна та Чак Норріс. Сьогодні тут навчається близько 500 студентів і на постійній основі працює 60 викладачів. Періодично у виші проводять лекції відомі професори з Європи. Для політологів УжНУ співпраця корисна передусім через те, що у разі отримання другого диплома у Польщі, студенти мають змогу отримати й другу спеціалізацію – політолога і журналіста.

За день до підписання угоди поважні гості взяли участь у конференції факультету суспільних наук «Політичні кризи в державах та регіонах Європи: внутрішні передумови та зовнішні виклики у ХХ – на початку ХХІ століть», до якої їх запросила Ганна Мелеганич, доцент кафедри державного управління. Раніше в режимі онлайн відбулося обговорення договору, який підписали в УжНУ. Конкретно обговорили співпрацю з політології і журналістики, однак у перспективі можлива співпраця з іншими гуманітарними напрямами, зазначає пані Ганна.

Канцлер Варшавського гуманітарного університету імені Болеслава Прусса дуже добре відгукнувся про конференцію політологів і запросив ужнівців до себе на міжнародну конференцію «Польща в Україні, Україна в Польщі: проблеми меж, культури і нації», яка відбудеться в квітні.

Журналісти УжНУ мають хороші напрацювання у міжнародних проектах: ВВС (Америка), Fojo (Швеція). Студенти готові до нових проектів і навчання за кордоном. Сьогодні залишається тільки узгодити навчальні програми у зв’язку з можливістю здобуття подвійних дипломів, зазначив завідувач кафедри журналістики Юрій Бідзіля.

Професор Варшавського гуманітарного університету імені Болеслава Прусса припустив, що студенти польського вишу могли би проходити магістратуру з журналістики в УжНУ, оскільки їхній університет поки що не може надати таких можливостей. В.о. проректора Мирослава Лендьел, зауважила, що політологи теж надішлють свою програму для узгодження з польською, що стане найпершим кроком до співпраці між вишами.

На згадку про зустріч представники Варшавського гуманітарного університету імені Болеслава Прусса подарували УжНУ книги, одна з яких – книга-фотоальбом, підготовлена студентами цього вишу у процесі навчання.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp