Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Експерти Контактного центру оцінювали співпрацю з ромськими громадами у Берегові

26 червня 2015 р., 16:28

Зустріч відбулася в Берегові.

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" мер Берегова Золтан Баб’як:

У міській раді в рамках робочого візиту на Закарпаття побували експерти Контактного центру Бюро з демократичних інститутів та прав людини Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) з питань рома і сінті Ідавер Мамедов та Стів Веслер.

У зустрічі взяли участь заступник міського голови Михайло Ляшко, представники Закарпатської ОДА, а також очільники різних управлінь та відділів міської ради, Берегівської РДА, депутати міської ради, працівники освітніх закладів міста, співробітники Берегівського РВ УМВС та міграційної служби.

Так, пан Ідавер Мамедов розповів, що метою їх візиту є оцінка співпраці з ромськими громадами на Закарпатті та робота з фокус-групами. Стіва Всеслера, який встиг попрацювати у прокуратурі в США, більше цікавило питання стану злочинності та взаємовідносин між міліцією та місцевими ромами.

Директор Берегівської ЗОШ №7 з угорською мовою навчання Агнеса Кудрон розповіла представникам ОБСЄ про проблеми ромської громади Берегова в розрізі освіти. У школі навчається 349 учнів, з них регулярно відвідують уроки – 220. При цьому у початкових класах відвідуваність є порівняно високою. А вже у старших, починаючи від 12-13 років, батьки ромських школярів залучають своїх дітей до господарської діяльності, вихованню менших членів родини. Великою проблемою є і те, що дорослі беруть своїх дітлахів на заробітки не тільки за межі області, а й закордон. Не секрет, що традиційним серед ромів є раннє народження дітей, що також стає на заваді підвищення рівня освіти серед ромів. Наприклад, цього року школа змушена була відрахувати 3 дівчат, які вже стали матерями. На думку директора, потрібно продумати методику залучення ромських дітей до навчального процесу. Втім є й позитивні приклади. Цьогоріч одна з випускниць школи планує продовжити здобуття освіти у вищому навчальному закладі.

На зустрічі також йшлося про відсутність різного роду документів у ромського населення та умови проживання на Окремому хуторі. Також представники ОБСЄ окремо обговорили з правоохоронцям криміногенну ситуацію серед ромів.



Схожі новини

На Мукачівщині паспортизували три ромські громади (ФОТО)
На Закарпатті запроваджують проєкт раннього розвитку та соціалізації ромських дітей (ФОТО)
Вже дуже скоро наші села нічим не відрізнятимуться від сіл у сусідніх з нами європейських країнах, - переконаний Баранинський сільський голова Юрій Марусяк
Потенційна Великобичківська селищна ОТГ – одна з найперспективніших селищних громад Закарпаття (ФОТО)
На Тячівщині 6 сіл об’єдналися, аби діяти разом (ВІДЕО)
Рахівщина на порозі реального об'єднання територіальних громад та затвердження Схеми просторового планування району: тіні з минулого
Громади наростили надходження від плати за землю
Як на Закарпатті вирішити проблему кваліфікації посадовців у радах територіальних громад
Олег Лукша: «Доля Карпатського Єврорегіону нині залежить від справжніх еліт і громадськості Закарпаття»
АМУ розпочинає серію вебінарів для органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp