Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Державних службовців Закарпаття примусять бути прозорими та відкритими

15 липня 2015 р., 13:57

Завжди, а не тоді, коли їм це вигідно

З 14 липня розпочався коаліційний проект «Громадський моніторинг діяльності органів місцевого самоврядування по забезпеченню доступу до публічної інформації в Закарпатській області». Цей проект виконують Благодійний фонд «Розвиток», ГО «Народна Рада Мукачівщини», ГО «Закарпатський Громадський центр», Ромська жіноча організація «Кармеліта», ГО «Товариство ромів Мукачево «Рома».

Головною метою моніторингу є поліпшення інформування громадськості про діяльність органів місцевої влади в питанні доступу до публічної інформації в Закарпатській області.

На сьогоднішній день гостро стоїть питання про відкритість та прозорість у роботі місцевих органів влади, а саме про вільний доступ до публічної інформації, якою вона володіє та про ті рішення, які приймає, адже місцеве самоврядування — це органи публічної влади, покликані упорядковувати громадське життя і управляти суспільними процесами в інтересах громадян. Відповідно їх діяльність повинна бути відкритою і прозорою для тих, в інтересах кого вони працюють.

Важливість права на доступ до інформації полягає і в тому, що воно одночасно є механізмом захисту інших прав, так як прозорість і відкритість діяльності органів влади знижує рівень порушень прав і свобод людини.

У деяких випадках доступ до публічної інформації обмежується зацікавленістю державних службовців, коли їм з тих чи інших причин вигідно приховування інформації. Приховування інформації пов’язано також з бажанням чиновників захистити свою діяльність від громадських оцінок і цікавості, особливо в ситуаціях, які стосуються прозорості внутрішніх правил.

На першому етапі будуть надіслані інформаційні запити до органів місцевої влади від різних організацій, в тому числі ряд інформаційних запитів для отримання більш докладної та соціально значущої інформації, яку важко виявити у відкритому доступі. Повнота відповідей на дані запити так само буде показником відкритості місцевої влади. На другому етапі будуть проаналізовані відповіді на відповідність і повноту, а також проведений комплексний аналіз стану доступу до публічної інформації. На третьому етапі всі результати об’єднають в моніторинговий звіт, а також представникам органів місцевої влади будуть передані рекомендації щодо поліпшення доступу до інформації і підвищенню відкритості в роботі.

Інформація по проекту громадського моніторинга діяльності органів місцевої влади буде супроводжуватися інформаційною кампанією і поширюватися через місцеві ЗМІ.

Благодійний фонд "Розвиток"


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com