Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Туристів закликають поквапитися на Долину нарцисів (ВІДЕО)

9 травня 2014 р., 11:19

Побачити чарівний цвіт мандрівники зможуть ще протягом 2 тижнів.

Долина нарцисів щороку приваблює гостей не лише з України, а й з-за кордону. За 2 тижні хустська Долина нарцисів вже відцвіте.

Червонокнижна квітка для туристів – екзотика, адже таке унікальне поле є лише на Закарпатті. Цього року, як і попереднього, через тривалу спеку зацвіли нарциси дещо раніше, ніж зазвичай, але милуватися ними залишилось не більше двох тижнів. Масово зацвіли рідкісні вузьколисті нарциси вже 1-го травня. 

Щоб побачити унікальні квіти в Карпатському біосферному заповіднику, в якому охороняється один з останніх в Європі рівнинних осередків нарцису вузьколистого, люди приїздять з усіх усюд. Наразі, кількість туристів сягнула кілька тисяч. 

Цього року переважна більшість тих, хто милується квіткою, яка зникає, європейці. Дехто щороку приїздить у нарцисову долину. А дехто приїхав уперше, аби на власні очі побачити те, що називають унікальним явищем. Та посилена людська увага призводить до зменшення чисельності рослин - квіти зривають і витоптують. Є ще безліч причин зникнення рідкісних нарцисів. Серед них – зміна клімату. Втім, цього року нарцисів дещо побільшало. Територія нарцисової долини – понад 250 га. Суцільна площа цвітіння квітів – близько 60 га. 

Працівники долини кажуть, нарцис поступово відновлюється. З’являються навіть нові ділянки. Наразі тільки від нас залежить чи це диво побачать нащадки. З а прогнозами біологів відцвіте Долина нарцисів через тиждень – два.

М-студіо

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com