Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Нардеп розповіла, як торгували голосами за поправку до судової реформи

4 жовтня 2017 р., 14:09

Поправка №109 до КПК, яку вніс нардеп-«радикал» Лозовий, дозволяє закривати кримінальне провадження

Якщо справа не розслідувана за 6 місяців у тяжких злочинах, і за 3 місяці – середньої тяжкостіПоправка також «знімає з крючка» правоохоронців депутатів з «Опоблоку» та колишніх «регіоналів», на яких були відкриті кримінальні справи.

Про це розповіла Громадському радіо народний депутат із фракції «Батьківщина» Олена Шкрум.

«До останнього ми сподівалися, що для того, щоб залучити нові голоси, у тому числі Самопомочі, мене як людини, яка працювала в робочій групі в комітеті, то вони будуть з нами вести якісь компромісні положення і приберуть ті ганебні речі, які ми там бачили. Але сталося так, що вони торгувалися голосами із, фактично, голосами «Опозиційного блоку» і забезпечили собі 20 голосів цієї партії. «Опоблок» обіцяв дати 11 голосів в обмін на поправку Лозового, який, фактично, подав цю поправку від свого імені, але це поправка «Опоблоку». Інші голоси вони дали в обмін на поправки прийняті від самого «Опозиційного блоку», — розповіла Олена Шкрум.

За її словами, із поправки депутата Лозового зрозуміло, що вона не ним написана, оскільки документ надто деталізований і на три сторінки. Олена Шкрум вважає, що таку поправку могли написати тільки люди, які добре розбираються в кримінальному провадженні і процесі.

«Поправка говорить, що від того часу, як ви почали своє досудове слідство, маєте його закінчити, якщо це особливо тяжкі злочини за 6 місяців, якщо це злочини середньої тяжкості – за 3 місяці», — говорить нардеп.

Вона розповідає, що така поправка дозволить закрити велику кількість суспільно важливих проваджень, такі як справи про злочини проти Майдану, чи великі злочини проти найвищих корупціонерів країни.

«Вони не можуть бути розслідувані за 6 місяців, це надзвичайно важко. Це треба, щоб був один слідчий, або 10слідчих на 1 злочин. І точно не дві справи на одного слідчого», — говорить Олена Шкрум.

Нагадаємо, у вівторок, 3 жовтня, Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №6232 про внесення змін до низки кодексів, який запускає судову реформу.

Опоблок, зокрема, дав за законопроект 20 голосів. При цьому в залі були присутні 33 депутати фракції.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com