Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Бажаючим будувати ГЕС на Закарпатті вставили палки у колеса

15 серпня 2014 р., 20:01

Думки про руйнування річок тепер стримуватиме податок.

31 липня 2014 року Верховна Рада України Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України".

Серед основних змін – скасування пільгового оподаткування податком на прибуток прибутку підприємств галузі електроенергетики, які виробляють електричну енергію виключно з відновлювальних джерел енергії.

Це рішення прямо впливає на таку високоприбуткову для бізнесу і руйнівну для природи діяльність, як будівництво малих гідроелектростанцій на гірських річках - оселищах охоронюваних видів тварин і рослин, а також на природоохоронних територіях. Закон дозволить оподатковувати прибутки малих ГЕС на загальних підставах, адже до цього часу прибуток цих підприємств не оподатковувався. Внаслідок цього прибутковість гідроелектростанцій була дуже високою і дозволяла власникам ігнорувати вимоги чинного екологічного законодавства, сплачуючи штрафні санкції і продовжуючи екоруйнівну діяльність. Зокрема, такі випадки фіксувались у Верховинському районі (Голошинська ГЕС) та Хустському районі (ГЕС у Нижньому Бистрому).

Це перший, маленький крок, котрий повинен вирівняти умови господарювання для малих ГЕС з іншими суб’єктами господарювання, перерозподілити інвестиційні пріоритети і примусити малі ГЕС наповнювати бюджет. Сподіваємось, що таким чином гострота проблеми руйнування річок внаслідок будівництва ГЕС дещо зменшиться.

Наступні кроки держави повинні включатти екологізацію роботи малої гідроенергетики, зокрема, через встановлення особливо цінних річкових ділянок, не будівнництво ГЕС повинно бути цілком заборонено, через запровадження екологічних критеріїв для надання зеленого тарифу для електроенергії, котра виробляється малими, міні та мікро ГЕС. Зокрема, за «зеленим тарифом» не повинна продаватись електроенергія, вироблена ГЕС, котрі збудовані на ділянках, де мешкають охоронювані (червонокнижні та ін.) види тварин і рослин, а також таких ГЕС, котрі збудовані на природоохоронних територіях.

Анатолій Павелко, Всесвітній фонд природи – WWF


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com