Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Іноземні доходи: як оподатковуються та декларуються

13 лютого 2020 р., 16:30

Фахівці інформують:

В Головному управлінні ДПС у Закарпатській області звертають увагу, що фізичні особи, які є громадянами України та працюють тимчасово або постійно за кордоном, повинні декларувати доходи, отримані як із джерел в Україні, так і іноземні доходи.

Порядок оподаткування іноземних доходів встановлено п.170.11 ст.170 Податкового кодексу, відповідно до якого, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан i доходи.
Такі іноземні доходи є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Поряд з цим, слід зазначити, що між Урядом України та Урядами інших іноземних держав діють міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування. Тому, для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування.

Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Звертаємо увагу, податкова декларація про майновий стан і доходи подається за вибором платника у будь-який зручний спосіб:

- через сервіс «Електронний кабінет» (з використанням електронного цифрового підпису);

- до центрів обслуговування платників податкових інспекцій (за місцем реєстрації);

- поштою (з повідомленням про вручення та описом вкладення).

Граничний термін подання Податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2019 році – 30 квітня 2020 року. Декларація подається громадянами до контролюючого органу за місцем реєстрації.

Відділ комунікації ГУ ДПС у Закарпатській області

Схожі новини

Як закарпатцям задекларувати іноземні доходи
Оформлення запиту щодо отримання відомостей про доходи та утримані податки (ВІДЕОУРОК)
Як громадяни можуть отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків?
Як заповнюється податкова декларація "єдинника" у разі зміни групи?
Випадки звільнення платників від обов'язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи
Визначення доходу в податковій декларації про майновий стан та доходи
Задекларували доходи – до 1 серпня 2018 року сплатіть податок
У ВР внесли документ про допуск іноземних армій
Депутати Закарпатської облради пропонують затвердити розмір платежів при розмитненні іноземної машини не більше 10 відсотків від вартості
Станіслав Балуєв: закарпатці матимуть змогу ввозити на територію України авто з іноземною реєстрацією лише після того, як сплатять відповідні платежі

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com