Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Профспіки дбають про медійників

17 лютого 2020 р., 12:50

Ось такі реалії

Первинна профспілкова організація філії ПАТ НСТУ "Закарпатська регіональна дирекція" (голова Олена Адамчук-Тюшко) після того, як стало відомо, що планується зміна штатного розпису філії, і, як наслідок, значне скорочення працюючих, звернулася за підтримкою до обласної профспілкової організації працівників культури. Адже голові обласної профорганізації Наталії Товтин раніше неодноразово доводилося відстоювати інтереси колишньої обласної держтелерадіокомпанії на різних рівнях. Саме з її ініціативи це питання стало предметом серйозної розмови на засіданні Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації, яку очолює підприємець Михайло Греньо.

У своїй інформації на засіданні ради Наталія Товтин на конкретних фактах підкреслила негативні наслідки запропонованих зверху "новацій" для інформаційного простору України і Закарпатської області, яка межує з чотирма країнами Європи - Словаччиною, Угорщиною, Румунією і Польщею, і висловила категоричну позицію профспілки щодо оптимізації штатного розкладу нашої філії НСТУ, а фактично скорочення висококваліфікованих кадрів та зменшення обсягів місцевого мовлення.

Профспілкового лідера галузевої профспілки у своїх гострих,емоційних виступах підтримали члени ради, відомі журналісти, підприємці, громадські діячі, а також присутній на зібранні заступник голови Закарпатської обласної ради Петро Грицик.

В ході гострої фахової дискусії наголошувалося, що згідно поточного моніторингу Закарпаття перебуває у зоні постійних інформаційних ризиків під впливом чисельних каналів сусідніх країн, які часом репродукують не завжди об’єктивну інформацію про Україну. І замість того, щоб через Закарпатську філію донести населенню всебічну, правдиву, без упереджень інформацію про українське політичне, суспільне, економічне життя на території європейського Карпатського регіону та прикордонних країн Євросоюзу, керівництво Національної суспільної телерадіокомпаніії України вдається до необґрунтованого суттєвого скорочення регіонального мовлення, й зокрема, закриття популярних телепрограм, та звільнення тележурналістів в регіоні, який є інформаційними воротами України в Євросоюз.

При цьому, як зазначалося, за даними офіційного сайту Держкомтелерадіо, ціна умовної хвилини мовлення, що створюється регіональною телестудією (98,08 грн.), у рази нижча проти каналу UA (649,05 грн.) чи УР-1 (1060,39 грн.).

Громадська рада при Закарпатській облдержадміністрації, враховуючи пропозиції профспілки працівників культури, звернулася до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Комітету інформаційної політики ВРУ, Міністерства культури, молоді і спорту України, Наглядової Ради ПАТ НСТУ, народних депутатів України від Закарпатської області щодо непродуманої реорганізації ПАТ НСТУ "Закарпатська регіональна дирекція", а також термінового створення робочої групи на національному рівні для вивчення і остаточного розгляду цього питання з урахуванням доцільності державницьких інтересів України в інформаційному медіапросторі.

Про дану ситуацію і прийняте рішення голова Закарпатської обласної профспілкової організації працівників культури Наталія Товнин інформувала Президію профспілки працівників культури України (голова Людмила Перелигіна) у присутності відповідальних працівників ПАТ НСТУ України.

А тим часом на загальних зборах трудового колективу ПАТ НСТУ " Закарпатська регіональна дирекція" було створено комітет порятунку Суспільного мовлення нашої філії, який запустив флешмоб на підтримку мовлення в регіонах.

На фото:

- на засіданні Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації виступає голова обласної профспілкової організації працівників культури Наталія Товтин;– проходить засідання Громадської ради.
Фото автора Сергій Баранчиков, прес-центр Закарпатської облпрофради 

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com