Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Посткарантинні наслідки для туризму Закарпаття: шляхи розвитку (ФОТО)

10 серпня 2020 р., 11:00

Ось такі реалії

В Ужгородському прес-клубі відбувся брифінг Дмитра Нальотова, голови підкомітету туризму Верховної Ради, який сьогодні перебуває з візитом на Закарпатті на запрошення Закарпатської туристичної організації (віце-президент Арсен Мелкумян). За участі Дмитра Нальотова на Перечинщині (Воєводино) напередодні відбувся круглий стіл «Туризм: посткарантинні наслідки та концептуальні напрями розвитку туристично-рекреаційної сфери Українських Карпат».

{g}

На брифінгу у прес-клубі були озвучені основні тези, напрацьовані у результаті засідання круглого столу за участю представників туристичної сфери Закарпаття. Також йшла мова про законодавчі новації у туристичній галузі. Дмитро Нальотов, голова підкомітету з питань туризму та курортів Комітету ВРУ, як виявилося, закарпатський туризм бачив зсередини. За студентських часів, упродовж 5-ти років, за його словами, працював інструктором із сноубордингу на Драгобраті. Цього разу під час його візиту в якості посадовця Дмитро Нальотов разом з представниками туристичної галузі та експертами відвідав інші туристичні локації Закарпаття, які мають хороший потенціал для розвитку.

«Вчора я побачив абсолютно нові місця, про які не знав. В Ужанському національному парку стародавні дуби з історіями, лавандове поле з чудовим краєвидом (Перечинщина) інші локації. А увечері нам вдалося зібрати круглий стіл, на якому були і народні депутати і представники Закарпатської ОДА, представники відділів туризму і експертиз галузі. Ми обговорили нагальні проблеми, цікаві ідеї та варіанти подальшого розвитку галузі», - зазначив Дмитро Нальотов.

За словами Дмитра Нальотова, одне з найперший питань, це представлення Закарпаття у презентаційних матеріалах України на виставках та тематичних заходах. Необхідно більше попрацювати над промоцією регіону. Крім того у зв’язку з впливом пандемії та світовими тенденціями у туризмі необхідно вносити зміни до податкового законодавства. Зокрема, зменшувати ПДВ для підприємств, які займаються розміщенням туристів. Такі пропозиції опрацьовувалися на рівні ВР, у комітетах. Вони внесені у законопроект по підтримці туристичної галузі після пандемії і отримали підтримку в офісі Президента. Але поки, що, каже Дмитро Нальотов, не проголосовані у ВР. Планується, що відповідні зміни до Податкового кодексу будуть підтримані депутатами восени. Зміни стосуються засобів (об’єктів) розміщення, які будуть сплачувати ПДВ на рівні 7% . «Така практика є в кількох європейський країнах, гарно працює. 

Це полегшить податкове навантаження на готельну та санаторно-курортну сферу, буде сприяти відкриттю нових готелів, допоможе долучити Україну у світові мережі і залучити міжнародних інвесторів, - каже Дмитро Нальотов. – Також на круглому столі ми говорили про можливість маркетингу регіону. Важливо розуміти, що саме за продукт в цьому регіоні, на кого він розрахований. Ми поспілкувались про те, що треба виділяти певні пілотні проекти і не братися за все одночасно». Після відвідин Ужанського нацпарку представники туристичної галузі області обговорили ще одну ідею, яку підтримає і просуватиме підкомітет з питань туризму та курортів – створення туристичного КПП «Лубня-Волосате». «Це може бути дуже великий прорив для регіону. З іншого боку є великий потік туристів, який доходить до кордону і в нього впирається. А на нашій території навколо депресивні села. Якщо влада дасть зробити туристичний маршрут, ця територія буде розвиватися, - додав Дмитро Нальотов. – Ми також обговорювали підготовку нової редакції Закону про туризм. Заплановано введення нового механізму електронних реєстрів суб’єктів туристичної діяльності, зокрема, це стосується тих, хто здійснює туристичний супровід. Як екскурсоводи потрапляють реєстр, хто має проводити навчання і т.д.. Ми запросили місцевих експертів до комітету ВР для подальших консультацій та обговорення у вересні-жовтні». Щодо інших змін у регулюванні туристичної сфери, це направлення туристичного зборку на потреби розвитку туризму, а не на соціальну сферу. На сьогодні, як повідомив Дмитро Нальотов, 10 млрд. доларів вивозиться за рік у виїзному туримзі і тільки 2 млрд. доларів ввозиться в Україну за рахунок в’їзного туризму. Тому треба активніше розвивати цю галузь в себе, в Україні та в регіонах. За словами Дмитра Нальотова, Закарпаття має гарні перспективи, завзятих нардепів від області та хороший пул експертів, які разом можуть багато зробити для розвитку туристичного потенціалу.

Арсен Мелкумян, віце-президент Закарпатської туристичної організації зауважив, що ідея туристичного КПП «Лубня-Волосате» може стати хорошим прикладом для інших країн, як працює туризм, та успішним кейсом для Закарпаття. «У нас багато туристичних точок, маємо Синевирське озеро, де дуже багато туристів, але інфраструктура недостатньо розвинута. Є Свалявщина, її багато-хто знає. А є Великоберезнянщина, де прокладають нову дорогу «Ужгород-Самбір», сюди можна буде зручно і швидко доїхати, і у разі, якщо зроблять КПП, - перейти у Європу з туристичною ціллю. Це додаткові гроші для регіону, додаткові робочі місця. Ідея чудова – туристичне КПП між ЄС та Україною», - каже Арсен Мелкумян.

Федір Шандор, професор УжНУ, голова Закарпатської туристичної організації, експерт з питань туризму, зауважив, що зустріч високопосадовця із законодавчої гілки влади безпосередньо з місцевими експертами та гравцями туристичного ринку відбувається вперше за 30 років. «Вперше спустилася законодавча гілка напряму, до керівників професійних організацій, екскурсоводів, підприємців, - каже Федір Шандор. - Ми не поїхали у відомі готельні туристичні зони, які переповнені туристами А обрали найдепресивнішу по туризму зону - Великоберезнянський район. Поїхали у Стужицю до тих, хто створює туризм. Там відкривається перша ОТГ-точка з велотуризму. Хлопці своїми руками все роблять, ідея така: зійшов з електрички -- і сів на велосипед. Також ми показали, як з депресивної точки можна зробити «чічку». Мова йде про Лавандове поле біля Перечина, запити про яке на другому місці у Гуглі після Косино.

Також Федір Шандор продемонстрував Меморандум про співпрацю, який підписала Закарпатська туристична організація з Дмитром Нальотовим, головою підкомітету з питань туризму та курортів Комітету ВРУ. Представники туристичної сфери Закарпаття також озвучили проблему зникнення унікальної вузькоколійки та домовилися, що спільними зусиллями боротимуться з Укрзалізницею.Ужгородський прес-клуб

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp