Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Як відвідати ліс і залишити його неушкодженим?

13 червня 2014 р., 19:15

Літом підвищилась небезпека загорання лісових масивів, а людина може цьому сприяти, якщо не знатиме основних правил поводження.

Ліси – це зелені легені нашої планети, що наповнюють атмосферу киснем. Чотири дорослих дерева за добу віддають в атмосферу стільки кисню, що його вистачає для дихання однієї людини.

З лісу ми отримуємо харчові продукти (ягоди, гриби, лікарські рослини), сировину для виготовлення паперу, деревину для будівництва і виготовлення меблів, також ліс сприяє підтриманню нормального водного режиму річок, регулює клімат на величезних територіях, захищає ґрунти від ерозії і сприяє підвищенню врожайності полів.

Разом з тим, кожного року внаслідок пожеж знищуються десятки, а то й сотні гектарів лісів. На жаль, основною причиною виникнення загорань залишається порушення протипожежних правил людьми, які перебувають у лісі. З огляду на це, Управління ДСНС України у Закарпатській області звертається з проханням до населення дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки в лісових масивах:

- відпочивайте лише у спеціальних лісових зонах відпочинку, не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;
- якщо багаття розпалено, то для недопущення поширення полум’я та виникнення пожежі обкопайте його земляним рівчаком;
- намагайтеся не палити в лісі, не кидати недопалки на землю;
- не користуйтеся у лісі чи поблизу його масивів піротехнічними засобами: петардами, бенгальськими вогнями, повітряними ліхтариками тощо;не створюйте смітників у лісі, тим більше не підпалюйте їх;ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;
- не заїжджайте безпосередньо в ліс автомобілями.

Якщо ви помітили пожежу:

- обов’язково повідомте про загорання до Служби порятунку за номером «101»;
- незначний вогонь спробуйте загасити водою, гілками, ґрунтом, піском, шматком цупкої незаймистої тканини;
- якщо вогонь великий – виходьте з лісу у напрямку проти вітру;
- повідомляйте про пожежу зустрічних людей, у разі необхідності допоможіть їм вийти з лісу.Шановні краяни! 

Протягом 13-14 червня на більшій частині Закарпаття збережеться висока (4 клас) та місцями надзвичайна (5 клас) пожежна небезпека. Рятувальники Закарпаття звертаються до краян з проханням обмежити відвідування лісів та неухильно дотримуватись правил пожежної безпеки. Це дасть змогу уникнути лиха та зберегти природу Карпат для нащадків.





У ДСНС України у Закарпатській області

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp