У березні Берегівщина вкотре запрошує гостей на винний фестиваль.Вперше в м. Берегово фестиваль вина проводився в лютому 2001 року. Ця подія була початком нового періоду у виноробній справі. Винороби, успадкувавши занедбані та загублені виноградники, відновили, привели їх до ладу та вперше представили широкому загалу найкращі сорти вина. На першому фестивалі журі оцінювало понад 80 сортів вин, з них 3 одержали золоті медалі, 4 - срібні і 5 – бронзові.
З того часу з року врік винні фестивалі стали своєрідною візитною карткою Берегівщини, де відвідувачі можуть скуштувати та оцінити найкращі сорти вина. Поряд з сухими, напівсолодкими, та десертними винами, з’явилися такі, як „Розе” та „Вермут”. Серед безлічі вишуканих сортів тільки тут можна посмакувати „Серемське зелене”, „Бакатор”, „Берегівську троянду”. З часом Берегівський фестиваль вина переріс у міжнародний. Тепер у ньому беруть участь виноградарі Угорщини та Австрії. Протягом 8-ми років берегівські винороби представляли наш край на різних фестивалях вина у Закарпатті, де отримували численні нагороди. Великий успіх вина Берегівщини мали на виставці у м. Києві.
Навесні 2001 року було засноване кооператив виноградарів та виноробів Берегівщини, завданням якого було відродження виноробних традицій, вирощування традиційних сортів винограду та виготовлення вина. За сприяння членів об’єднання у 2004 році було створено „Винний орден святого Венцела”, головною метою якого є сприяння популяризації Берегівських вин, розвиток культури споживання вина. Саме ця організація стала рушійною силою фестивалю вина на Берегівщині.
Що є найхарактернішим для берегівських вин? Розвитку виноградарства на Закарпатті сприяють відмінні кліматичні та географічні умови.
Дрібні підприємці стараються відновити такі традиційні сорти як „Королівська Леанка” (прапорне вино ордена св. Венцела), Фурмінт, Різлінг, Трамінер. З них виготовлюють високоякісні вина.
За останні десять років в районі площа виноградників збільшилася на 150 га. Із введенням сучасних технологій вирощування винограду та вироблення вина у районі було налагоджено виробництво вин такими підприємствами як „Чизай” та „Котнар”. Поряд зі столовими сортами винограду дрібні підприємці вирощують вишукані сорти винограду. Саме тому влітку та восени наш край відвідує багато туристів, щоб скуштувати вирощені тут фрукти та ягоди, переважна більшість яких є екологічно чистими.
Берегівщина запрошує гостей!
Організатори фестивалю:
Винний орден св. Венцела
Спілка угорських підприємців Закарпаття
Закарпатська угорська туристична рада
Більш детальна інформація за номерами:
tel: +380 99 23 194 65
tel: +380 99 37 604 13
tel: +380 97 73 801 92
Анкету для участі можна отримати за наступними адресами: