Попередньо був встановлений діагноз: гострий ентероколіт, тривають подальші обстеження. На сьогодні стан всіх пацієнтів задовільний. Деякі діти перебувають в стаціонарі самостійно, а деякі - у супроводі мам.
Діти повністю забезпечені інфузійною терапією і антибіотиками, обстежені та проліковані згідно протоколів.
Згідно листа Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України, департамент охорони здоровя поінформовано, що попередньо у трьох дітей підтверджено гострий ентероколіт який був викликаний шигеллою Зонне (дизентерійною паличкою). У решти ж дітей обстеження тривають.
Створена комісія у складі фахівців гігієністів, епідеміолога, дезінфекціоністів, лаборанта мікробіологічної лабораторії для організації та проведення протиепідемічних, дезінфекційних заходів в осередку за місцем навчання та проживання хворих.
В ході епідрозстеження в ЗОШ І-ІІІ ст. с.Н.Селище для лабораторного дослідження відібрані змиви на патогенну та умовно-патогенну мікрофлору залишки готових страв, проби води, раптовим методом обстежені працівники харчоблоку на кишкову групу бактерій. Крім того обстежено 43 дітей, контактних по класах. Проведена заключна дезінфекція у визначених приміщеннях школи.
Збудник та чинники передачі захворювання встановлюються. Епідеміологічне розстеження триває.
Довідково:
Дизентерія - це захворювання, при якому інфекція вражає кишечник. Заразитися можна від будь-якого хворого на дизентерію. У більшості випадків інфекція передається через забруднені продукти харчування і воду. Основні симптоми захворювання - болі в животі, висока температура, частий пронос з домішками крові. При їх появі хворого необхідно відправити до лікарні.
Що таке дизентерія
Кишкові інфекції зустрічаються дуже часто. Щорічно близько ста двадцяти мільйонів людей в усьому світі хворіють на дизентерію. Найчастіше недуга зустрічається в нерозвинених країнах з високою щільністю населення, де практично відсутня санітарна культура.
Дизентерію можна захворіти в будь-який сезон, але найчастіше це трапляється в теплу порук року, що пов'язано з кількома чинниками: вживання немитих фруктів і забрудненої води, купання у водоймах.
Хворі - працівники сфери харчування і водопостачання становлять особливу небезпеку. Від них мікроби можуть проникати у воду або їжу і викликати спалахи хвороби. Інкубаційний період становить 3-4 дні. Побутове зараження на дизентерію відбувається через посуд, дверні ручки, вимикачі. Істотну роль у поширенні дизентерії відіграють брудні руки. Тому для профілактики захворювання необхідно дотримуватися правил особистої гігієни.
Найчастіше хвороба протікає в гострій формі і відрізняється відносно легким перебігом і низькою смертністю.
Симптоми дизентерії
До основним ознаками захворювання відносять наступні прояви:
- Дизентерія розвивається стрімко, протягом декількох годин, відзначаються симптоми загальної інтоксикації.
- Температура тіла підвищується до тридцяти дев'яти градусів і тримається приблизно три-чотири дні. Одночасно з цим хворий скаржиться на озноб і відчуття жару. Ознаки ураження кишечнику стають явними через два-чотири дні після початку хвороби.
- Болі в животі, спочатку вони тупі, потім гострі.
- Пронос, при дизентерії стілець частий, більше п'яти разів на добу. Як правило, акт дефекації і напади болю відбуваються одночасно. Хворобливі позиви, на початковому етапі спостерігаються рясні дефекації, через чотири дні стілець стає мізерним. Часто стілець містить домішки свіжої крові.
- Нудота, блювання, при ураженні тонкого кишечника здуття живота.
- Сухість шкіри і слизових оболонок, спрага, зниження тиску, загострені риси обличчя - все це свідчить про зневодненні організму.
Дизентерія У дітей зустрічається частіше, ніж у дорослих. При проносі, який супроводжується підвищенням температури, слід негайно показати дитину лікарю. Лікування слід розпочати якомога швидше, оскільки різке зневоднення дуже небезпечно для дитячого організму.
Діагностика дизентерії
Сьогодні застосовується досить багато методів. До основних відносяться:
- бактеріологічне дослідження, за допомоги якого з фекалій хворого виділяється збудник,
- експрес-методи, наприклад, імуноферментний аналіз,
- дослідження калу, виявлення крові в калі свідчить про те, що слизова кишечника пошкоджена,
- ректороманоскопія - огляд кишківника за допомогою спеціального приладу, що дозволяє побачити ознаки запалення.
Лікування дизентерії
Насамперед, це прийом лікарських засобів, а також дотримання дієти. Хворий підлягає госпіталізації.
Якщо з'явилися симптоми дизентерії, необхідно зробити наступне: викликати швидку допомогу до приїзду лікарів давати хворому побільше рідини. Не варто приймати ліки, що пригнічують пронос. Пацієнта слід ізолювати і стежити за тим, щоб випорожнення ретельно змивалися в унітазі.
В основному для лікування дизентерії застосовуються антибіотики, курс - п'ять-сім днів. Після цього необхідно провести лікування дисбактеріозу кишечника. Відновлення нормальної мікрофлори не тільки сприяє одужанню, але і не допускає поширення інфекції.
Дієта при дизентерії
Істотну роль у лікуванні дизентерії відіграє дієта. Вона сприяє швидкому одужанню. Насамперед, хворому необхідно виділити окремий посуд. Як тільки з'явилися перші симптоми, слід обмежити прийом їжі. До їх зникнення слід пити багато рідини. Для поліпшення мікрофлори рекомендується молочна сироватка. Коли симптоми зникнуть, стілець нормалізується, призначається дієта № 4В. З раціону виключаються продукти, які посилюють процеси бродіння в кишечнику: овочі і фрукти, хліб, незбиране молоко, консерви, прянощі, копченості, жирна їжа. Крім цього, протягом перших двох тижнів не варто вживати м'ясо, цукор, алкоголь і каву.
Після полегшення стану хворого дозволяється їсти сир, свіжі фрукти, рис. Через два-три місяці можна поступово повернутися до звичного раціону.
Профілактика дизентерії
Профілактичні заходи мають своєю метою виявлення хворих на дизентерію та їх лікування, контроль за харчовими підприємствами, джерелами водопостачання, дотримання правил гігієни. При дизентерії важливо ретельно мити фрукти і овочі, кип'ятити воду.