Смертність через утоплення серед різних зовнішніх причин смерті знаходиться на четвертому місці після дорожньо-транспортних пригод, самогубств та випадкових отруєнь. Упродовж останніх років кількість загиблих через випадкові утоплення була різною. Найбільшу кількість утоплень зафіксовано у 2000 році – 11,3%, найменшу у минулому році – 3,5% від загальної кількості загиблих внаслідок зовнішніх причин смерті.
Загалом за останні 10 років через утоплення загинуло 701 особа або кожний десятий із загальної кількості загиблих внаслідок зовнішніх причин смерті. Торік в області внаслідок випадкових утоплень загинуло 28 осіб, що в тричі менше, ніж у 2015 році.
Оскільки утоплення, на відміну від інших причин смерті, носять сезонний характер, найбільша їх кількість припадає на літні місяці. Із загальної кількості утоплених у 2016 році більше двох третин зафіксовано у травні-серпні. Разом з тим, внаслідок різних обставин, мали місце утоплення в інші пори року.
За січень-липень 2017р. зафіксовано 40 смертельних випадків внаслідок випадкових утоплень. За цей період випадкові утоплення зафіксовано у більшості адміністративних одиницях області, крім міста Хуст, Великоберезнянського та Свалявського районах. Кількість загиблих у сільській місцевості майже втричі більша, ніж у міських поселеннях. Аналіз кількості загиблих за місцем їх смерті засвідчує, що переважна більшість утопилося в річках Латориця та Уж.
Серед загиблих – 7 дітей у віці до 14 років.
Кількість чоловіків, які загинули від утоплень майже у 5 разів більше, ніж жінок.
Аналіз даних засвідчує, що у зв’язку із зростанням рівня смертності від утоплень, в області вкрай недостатнім є кількість плавальних басейнів, в яких діти змогли б навчатись плавати, а відтак і кількість загиблих з цієї причини могла б скоротилась до мінімуму.
Віталій Геча, завідувач сектору обробки даних демографічної та соціальної статистики