Троє пар батьків звернулися до
ТСН.Тиждень зі схожими здогадками та твердженнями, що їхніх новонароджених дітей підмінили у пологових будинках, а їм видали чужих мертвих немовлят. Такі випадки сталися на Закарпатті, Миколаївщині та Донеччині.
Історії, що сталися з цими трьома родинами, ніби написані під копірку: жадана вагітність без ускладнень, раптове проведення кесаревого розтину, незрозуміла смерть немовляти. І купа підозр - дитину підмінили. Страшні звинувачення можна б було списати на батьківські емоції, якби журналісти не побачили докази.
На Миколаївщині трагічний випадок стався навесні 2012-го. Ольгу з немовлям одразу після пологів перевели у Миколаївську обласну лікарню. На десятий день дитині раптово стало зле. Батьки розповідають, що лікарі не поспішали, їх довелося вмовляти про допомогу. Реанімаційні дії були запізними. Хлопчик вижити не зміг. Тож бажання батьків бути присутніми при патологоанатомічному розтині і дізнатися, хто винен, було зрозумілим. Але їхні вимоги проігнорували.
Чоловік Ольги Михайло запідозрив змову. І взяв зразки нігтиків та волосся з врученого їм тіла та відправив на ДНК-аналіз у приватну клініку. Результати дослідження вибили землю з під ніг родини вдруге – аналізи показали, що це не їхня дитина. І взагалі це мертва дівчинка. Довести провину лікарів батьки не можуть. Аби провести незалежний ДНК-аналіз в іншій області, у батьків немає грошей. Тож ТСН допоможе їм провести медичне дослідження. Про його результати повідомимо в одному з наступних випусків ТСН, який не покине історію з незрозумілими історіями у пологових будинках, поки винні не будуть покарані.
Подібна, і вже дуже свіжа історія, сталася в Ужгородському пологовому будинку. Тут у жовтні 2013-го Еріці зробили Кесарів розтин. Здорова на перший погляд дитина на четвертий день впала в кому. Не допомогла ані реанімація, ані переливання крові. Через кілька днів дитинка пішла на той світ. Але найстрашніше виявилося згодом, коли судмедексперти з'ясували – Еріка і її чоловік поховали немовля, яке народитися у них не могло. У батьків - друга група крові. Дитина ж, яку поховали, мала четверту, несумісну з батьківською, групу крові.
Виявляється, на пологах була присутня лікарка, яку вже судили за торгівлю дітьми. Два роки тому вона намагалася продати дитину за 12 тисяч доларів. Але потім визнала провину і поновилася на роботі. Новопризначений головний лікар виправдовує колегу з кримінальним минулим. Чому прокуратура інкримінує випадок як недбальство – не зрозуміло, адже є документальні підтвердження того,що пара поховала чуже немовля. "Досудове слідство проводиться за статтею про відповідальність медпрацівників. У разі, якщо буде встановлено маніпуляції, порушення, то буде вирішуватися питання про додаткову кваліфікацію", - говорить прокурор Ужгорода Володимир Гаврилюк.
А от про розслідування смерті дитинки Ірини з Маріуполя на Донеччині вже не йдеться. Підміну дитини, в якій впевнена Ірина, за десять років так ніхто і не зміг довести. Справу закрили за терміном давнини. У 2004 році Ірина теж народжувала не самостійно. Коли відійшла від наркозу, сказали: "Твоя дитина померла". І винесли їй тіло закам'янілого немовляти, яке вдвічі більше, аніж те, що попередньо показувало на УЗД. Показовим було й те, як лікарі замітали сліди – не дали жодного документу про виписку чи народження. І надто наполегливо пропонували кремувати дитину. Коли ж породілля сама взялася за розслідування можливого злочину, то з офіційних документів виявилося, що в першому пологовому будинку Маріуполя вона взагалі ніколи не народжувала.
Головний лікар-гінеколог Міністерства охорони здоров'я В'ячеслав Камінський не йме віри, що в нашій країні можуть викрадати чи продавати дітей. Але говорить, що аби у майбутніх мам не було сумнівів після пологів, просто необхідно завчасно підготуватися - потрібно знати, в якій клініці ви будете народжувати, прийти, познайомитись з персоналом тощо.