Коли через 15 хвилин на місце події прибули працівники районної дільниці філії, четверо потерпілих, у т.ч. двоє дітей віком три і п’ять років, медики «швидкої» вже повезли у районну лікарню…
Поки лікарі боролися за життя пацієнтів (опіки, отримані подружжям, виявилися настільки важкими, що їх невдовзі довелося відтранспортувати у спеціалізоване відділення обласної лікарні, де 29-річна жінка, на жаль, невдовзі померла) для розслідування технічних причин нещасного випадку, пов’язаного з використанням газу в побуті, була призначена спеціальна комісія. І хоча проведена нею робота відзначалася величезним обсягом – були ретельно вивчені, зокрема, увесь комплекс проектно-виконавчої документації не лише на газопостачання, а й на спорудження власне будинку, відбулися численні експертизи щодо справності розташованих у помешканні газових приладів, опитано десятки людей тощо – висновки про причини аварії, котра, по суті, зламала долі багатьом людям, осиротила двох діточок, умістилися лише у кілька рядків друкованого тексту.
За інформацією голови комісії, головного державного газотехнічного інспектора територіального управління Держгірпромнагляду України в Закарпатській області Олександра Гойся, причинами аварії названо накопичення газоповітряної суміші внаслідок витоку газу через конфорки залишеної господарями без нагляду працюючої газової плити, відсутність у приміщенні кухні вентиляційного каналу або вікна з кватиркою. Вказано також на недостатній контроль з боку працівників Свалявської філії ПАТ «Закарпатгаз» за якістю планового технічного обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання житлових будинків.
Комісією розроблено комплекс заходів, втілення в життя яких, сподіваємося, дозволить запобігти виникненню у майбутньому подібних трагедій, допоможе усвідомити кожному з нас, що за будь-які необережність, недбалість під час користування газом у побуті доводиться розплачуватися непомірною ціною.