Основний мета – привернути увагу дітей та дорослих до важливості збереження ландшафтного заказника Остра, який знаходиться на території села.
«Такі заходи гуртують, змушують замислитися над тим, як ми живемо і зрозуміти, що більшість проблем ми створюємо і самі можемо їх вирішувати, не чекаючи, що хтось це зробить. Громада успішна тоді, коли вона внутрішньо об’єднана, а не лише територіально. Важливо подавати позитивний приклад дітям, вчити їх змалечку бути екосвідомими та відповідальними. «Щасливі діти» зарядили наc позитивом, стимулювали до активних дій у напрямку впорядкування Остри, інформування жителів села про те, що це природоохоронна територія. Словом, все лише починається», - зазначила голова села Кам’яниця Марія Коваль-Мазюта.
За словами керівниці проекту Людмили Сюзевої, еко-арт-пікнік – це, у першу чергу, свято для дітей. На них зосереджена основна увага, адже діти дуже часто виховують дорослих, вони безпосередні і відкриті. Нові знання діти краще засвоюють, коли з ними спілкуються на рівних, граються, коли їх чують і ставляться до них як до дорослих. Тому організатори докладали максимум зусиль, аби свято було веселим, творчим, креативним і екоорієнтованим (все сміття під час заходу сортувалося).
«Ми намагалися привернути увагу діток, а заразом і дорослих, до екологічних проблем, до важливості природоохоронної діяльності, навчити їх дбати про довкілля, сортувати сміття любити і берегти природу. Дуже хочеться, аби після свята всі дітки знали, що таке Остра, де вона знаходиться і чому її варто берегти», - зазначила Людмила Сюзева.
На заході працювали різні локації. Тут кожен міг знайти собі заняття до душі. Простір майстер-класів об’єднав любителів творчості. Діти виготовляли сувеніри з кави, фоторамочки з бамбука, іграшки з фетру, чарівні листівки, ліхтарики, ляльки-мотанки, прикраси на волосся, розфарбовували кераміку, декорували екоторбинки. А ще, педагоги клубу робототехніки «RoiK.DIY.Robotics» вчили дітей складати різні мікросхеми, спілкувалися з ними про роботів і новітні технології.
«Ми з донькою Алісою і її подругою приїхали на свято з Ужгорода. Отримали масу приємних вражень. Організація перевершила наші очікування. Дівчатка зробили собі віночки на волосся, а ще фетрових пташок, розмалювали керамічні сердечка. Тепер у нас з’явиться ще один магнітик на холодильнику», - ділиться враженнями Наталя Вишнявська.
Вражаюча анімаційна програма від Фіксиків та Героїв в масках, експерименти з вогнем від чарівн Ельзи та багато конкурсів і розваг від клоуна Ромчика чекали на діток на «Розважальній локації».
Любителів танців заряджала позитивом і несамовитою енергією Олена Арбузна під час майстер-класу з «ArbuZumba».
Захопливим видався і екологічний квест «Скарби Остри». Дітям довелося пригадати все, що вивчали в екошколі, виконати чимало непростих завдань, розгадати загадки, ребуси, екологічний кросворд, ну, і покращити свої знання про Остру. «Мені дуже сподобалося. Це було так цікаво, особливо, коли потрібно було знайти щось подібне за кольором і за температурою на вулкан. Ми дуже старалися і виграли, ура!, - ділиться враженнями Анюта Герич.
Не меншу цікавість викликала у гостей свята естафета «Супергерої рятують планету». Команди хлопчиків і дівчаток разом з героями в масках – Гекко і Алет змагалися у вмінні сортувати сміття.
Усі, хто не стомився, мали можливість випробувати свої сили ще й на спортивній локації. Тут діти вибороли чимало призів і нагород, які нам надали друзі з АТ «Комінвестбанк».
Справжнє захоплення у присутніх на святі викликала імпровізована вистава-флешмоб про важливість збереження природи, яку продемонструвала молодь – учасники наметового правового табору від Фундації Регіональних Ініціатив.
Для дорослих працював «Вуличний університет». Де спілкувалися про важливість збереження природоохоронних територій, про використання альтернативних джерел енергії на прикладії енергії сонця, обговорювали «Цілі сталого розвитку».
Про безпеку та правила поводження у надзвичайних ситуаціях розповідали дітям і дорослим на локація «Рятувальники для дітей».
Насамкінець організатори влаштували цілу царемонію нагороджень і привітань. Разом з сільською головою Кам’яниці Марією Коваль-Мазютою діти заспівали «Happy birthday» ювілярці пані Марії Петрівській. Вона цього святкувала своє 85річчя. Бабуся поділилася історією з дитинства, коли разом з друзями бігала на Остру збирати ягоди і гриби. «Там дуже гарно завше було. Дітки, любіть і бережіть природу», - закликала пані Марія.
Подарунками нагородили і юних художників, які малювали Остру для творчої виставки. Себастіан Міклош навіть вірш про ландшафтний заказник написав і зі сцени його зачитав, а ще зізнався, що творити йому допомагала мама Олена. «Ми разом писали віршик, а потім Себастіан самостійно до нього малюнок намалював. Він дуже щасливий, що отримав подарунок. Це найкраще свято для дітей, яке колись було у нашому селі. Тут стільки всього цікавого для дітей і все так продумано. Побільше б таких заходів», - зазначила Олена Міклош.
Під час пікніка голодним ніхто не залишився. Гостей частували пловом, печеною картоплею, люля кебабом, солодощами та фруктами.
« Еко-арт-пікнік лише частинка велкого проекту «Екоініціатива «Остра» - вектор збереження природоохоронного фонду Закарпаття», який ми реалізовуємо спільно з сільською радою Кам’яниці. Тут місяць діяла екошкола. Її відвідало 45 дітей. Крім того, спільно з головою села Марією Коваль-Мазютою, ми провели «Ековіче». Разом з лідерами громади обговорили проблемні моменти, а також напрацювали план подальших дій, щоб під час наступної акції «Разом для Остри» впорядкувати частину території заказника, облагородити джерело питної води, встановити інформаційні стенди», - зазначила керівниця проекту Людмила Сюзева.
Цей захід відбувся у рамках впровадження проекту «Програма екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України». Проект реалізується Фондом розвитку ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.