Так у деяких містах області час від час проводять ознайомчі тури, які до вподоби як туристам так будуть цікавими і місцевим жителям, які по іншому глянуть на місто, де вони живуть. У Виноградові спеціально для нашої знімальної групи провели екскурсію, яку тільки що розробили під назвою Виноградний Виноградів.
Майже нікого не здивує те, що загальноприйнятий символ міста з давньою назвою Севлюш – це гроно винограду. Воно зустрічається всюди. Як у назві – Виноградів (Севлюш), геральдиці, архітектурі так і стилістиці. Ось чому у організаторів відкритої екскурсії виникла ідея створити тур на таку близьку тему. Екскурсія охоплює майже всю центральну частину міста і розпочинається біля фонтану, а перший об‘єкт, де можна побачити виноградне гроно – католицький собор XV століття. Масивний готичний храм з бароковими штрихами століттями був публічним місцем, вхід до якого прикрашали виноградні ягоди. Після культової споруди нас повели до пам‘ятника монахам-францисканцям.
Саме їм легенда приписує популяризацію виноробства у краї. Хоч історично це не так. На черзі прогулянка виноградною алеєю. Перше, що бачать туристи і учасники відкритої екскурсії, пам‘ятник виноробу, який вичавлює солодкий нектар з ягід. Проте мало хто навіть з місцевих помічає найстаріший герб міста. Особливість екскурсії не тільки у її відкритості, а й інтерактивності. Керівник групи, аби закріпити почуту інформацію у слухачів також проводить різноманітні квести. Насамкінець учасники відкритої екскурсії підходять до останнього об‘єкта, який теж позначений гроном. Подібні екскурсії проводять у місті щомісяця. І за 10 минулих екскурсій сформувалася навіть своя активна група. Проте щоразу організатори чекають на нові обличчя. Чи сподобається «Виноградний Виноградів» туристам і місцевим покаже час, проте нашій знімальній групі було цікаво побачити місто з-під грона.
М-студіо