Тридні — з 19 по 21 грудня — у центрі Берегова, на площі Кошута вируватиме І-й Берегівський Різдвяний ярмарок.
Він матиме свою власну специфіку і покаже традиції святкування Різдва Христового, що притаманні християнам Східногообряду — католикам та протестантам. В них Різдво відзначається трохи раніше, ніж управославних —25 грудня.
Упрограмі — вистави бетлегемських та колядницьких колективів, музикальні групи, майстер-класи народних умільців, дегустація вина від місцевих виноробів. А сільські туристичні спілки продемонструють свої кулінарні таланти.
Нині триває підготовка до свята. Організатором виступила нещодавно сформована Закарпатська угорська туристична рада на чолі з Йосипом Торпоі.
«4 лютого відбулося перше засідання президії нашої туристичної ради. Йшлося про перспективи розвитку таких напрямків в туризмі Закарпаття, як фестивалі і свята, тури, сільський туризм, активний туризм, архітектурна спадщина, гастрономічний та винний туризм. Також вирішили до кінця року видати календар фестивалів на Закарпатті на2015 рік», — розповів голова Берегівського турінфоцентру Йосип Торпоі.
А перший масовий захід, який вирішилиорганізувати — це саме Різдвяний ярмарок у Берегові.
Отже, розпочнеться він у п'ятницю19 грудня. У цей день розгорнуть свої намети на центральній площі винороби, а також народні майстри з усього Закарпаття. Виступатимуть і розважатимуть публіку музичні гурти, в тому числі з сусідньої Угорщини. Звісно, що головна тема пісень буде мати саме різдвяну тематику.
У суботу,20 грудня — виступатимуть колядницькі колективи, або як їх ще називають наЗакарпатті —бетлегеми. Всі вони матимуть відповідний одяг та вправно гратимуть своїролі — ангелів, пастирів, царів і навіть нечистої сили.
І нарешті, у неділю,21 грудня — завершальний день ярмарку. Після церковної служби у храмах, церковні хори заспівають й на площі у Берегові.
«Основна специфіка нашогоярмарку — показати як святкують Різдво наБерегівщині, — розповідає ЙосипТорпоі. — А головнамета — створити святковий настрій як для гостей-туристів, так і місцевих мешканців».
Також організатори прагнуть, аби ярмарок не перетворився на черговий фестиваль з навалою різного дешевого краму і «традиційними» шашликами, а мав власну етно-родзинку. Тому вирішили запросити лише тих учасників, які представляють народні традиції. Середних — місцеві винороби, які частуватимуть глінтвейном та вишуканим вином та майстри-умільці, які покажуть майстер-класи. А гастрономічну частину мають забезпечити сільські куховари-гастрономи зі стравами, притаманними для Закарпаття та Берегівщини.
У рамках ярмарку також збиратимуть кошти для закарпатських родин, члени яких беруть участь в зоні військових дій АТО на сході України.