Верховна Рада прийняла закон про реформу державної служби. На підтримку законопроекту №2490 у другому читанні і в цілому проголосував 261 народний депутат на засіданні в четвер, 10 грудня.
Документ регулює відносини, що виникають у зв'язку з вступом на державну службу, її проходженням і припиненням, визначає правовий статус держслужбовця.
Даним законопроектом передбачається розмежування політичних та адміністративних посад в органах державної влади, а також проведення відкритих конкурсів при призначенні чиновників.
У фінансовому плані законопроект фактично скасовує спецпенсії, додаткові відпустки та надбавки окремим галузям бюрократичного апарату.
Статут державних службовець втратять президент України, його прес-секретар, радники, уповноважені та прес-секретарі, співробітники секретаріатів голови Верховної Ради і його заступників, помічників-консультантів нардепів та суддів.
Тепер держслужбовцями вважаються співробітники секретаріату Кабміну, міністерств та інших органів виконавчої влади (крім обслуговуючого персоналу), місцевих держадміністрацій, органів прокуратури та військового управління, а також іноземних дипустанов. Всі вони не мають права бути членами будь-яких політичних сил.
Закон набуде чинності з 1 травня 2016 року.
Представляючи закон, член парламентського комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Олена Шкрум, пояснила: "Ми зберегли баланс незалежності державної служби та невпливу політики на державну службу. Комітетом істотно опрацьована сфера дії закону, розділені політичні посади державної служби, посади і функції органів з обслуговування та патронатної служби".
Вона також зазначила, що окремі категорії посад виводяться з державної служби.
Нагадаємо, за результатами перевірки Мін’юсту в ДФС за люстрацією було звільнено42% керівного складу центрального апарату та 15% керівників в областях.