Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Західні посли підтримали Абромавичуса

3 лютого 2016 р., 21:06

Про корисливі інтереси необхідно забути і дати людині працювати

Посли низки західних країн оприлюднили спільну заяву на підтримку міністра економічного розвитку Айваараса Абромавичуса, який висловив наміри піти у відставку у зв'язку з, як він вважає, блокуванням процесу реформ в Україні.

"Ми глибоко розчаровані відставкою міністра економічного розвитку і торгівлі пана Айвараса Абромавичуса, який досяг справжніх результатів у проведенні реформ в Україні", - заявили посли.

Посли закликали українське керівництво відкинути "дріб’язкові розбіжності" і залишити у минулому "корисливі інтереси, що гальмували розвиток країни протягом десятиліть".

Заяву підписала посли Канади, Великої Британії, США, ЄС, Литви, Італії, Німеччини, Франції, Норвегії, Швеції і Швейцарії.

Міністр Абромавичус мотивував своє рішення піти у відставку тим, що йому перешкоджають здійснювати реформи особи в керівництві, зокрема, соратник президента Порошенка Ігор Кононенко.

Саакашвілі: вчинок мужньої людини

Одеський губернатор Міхеїл Саакашвілі назвав рішення Айвараса Абромавичуса піти у відставку з посади міністра економічного розвитку "вчинком мужньої людини".

Пан Саакашвілі написав на своїй сторінці у Facebook, що напередодні мав зустріч з Айварасом Абромавичусом, який розповів йому "ще багато всього цікавого".

"Хіба не сумно, що литовці і грузини змушені взяти на себе функцію захисників країни від деяких нечистих на руку людей, що, хоч і народилися в Україні, але прорвалися у владу, завдають шкоду її інтересам", - написав Міхеїл Саакашвілі.

Він додав, що разом з Абромавичусом працює в Раді з реформування держпідприємств і може підтвердити, що всі ініціативи Ради зі зміни керівників держпідприємств блокувалися прем'єр-міністром "з подачі одного з лідерів фракції БПП-Солідарність в Раді - Ігоря Кононенка і ще декількох груп впливу".

"Сподіваюся, 16 лютого Рада знайде в собі сили не тільки відправити уряд у відставку, а й забезпечити те, щоб наступний уряд був повністю захищений від тіньових інтересів з президентської, прем'єрської або будь-яких інших фракцій, - пише одеський губернатор. - Думаю, Верховна Рада повинна провести публічні слухання, запросити і Айвараса, і пана Кононенка, і на всі питання повинні бути дані вичерпні відповіді, я особисто теж готовий виступити на цих слуханнях. Ми повинні розблокувати найважливіші економічні реформи і приборкати корупційні інтереси".

У середу міністр економічного розвитку Айварас Абромавичус заявив про те, що проситиме парламент підтримати його заяву про відставку через "різку активізацію блокування будь-яких системних та важливих реформ".

"Це вже не просто відсутність підтримки чи політичної волі. Це активні дії, спрямовані на те, щоб паралізувати нашу реформаторську роботу: від несподіваного зняття охорони міністра та його сім'ї – до нав'язування, під усе більшим тиском, сумнівних осіб у мою команду і на ключові посади на держпідприємствах", - наголосив пан Абромавичус.

Звинувачення на адресу БПП

Айварас Абромавичус висловив звинувачення на адресу політиків, які хочуть, за його словами, "у стилі старої влади встановити контроль за державними грішми". За його словами, одним з таких політиків є перший заступник голови фракції "Блоку Петра Порошенка" Ігор Кононенко.

"Я не хочу їздити в Давос, зустрічатися з іноземними інвесторами і партнерами та розповідати їм про наші успіхи, у той час як за моєю спиною вирішуються якісь питання в інтересах окремих людей. Ці окремі люди мають імена. І одне ім'я я все-таки хочу назвати. Це Ігор Кононенко", - розповів пан Абромавичус.

У своїй заяві міністр звинуватив Ігоря Кононенка у тому, що він із "підконтрольними депутатами від БПП" начебто розробив постанову про відставку керівника МЕР і подав її через фракцію "Відродження".

Реакція Кононенка

Сам Ігор Кононенко, заступник голови фракції БПП-Солідарність, у заяві, вміщеній на веб-сайті фракції, назвав висунуті йому звинувачення спробою міністра уникнути відповідальності за бездіяльність міністерства у справі запровадження санкцій проти Росії.

"Можливо, деякі міністри таким чином намагаються перекласти з хворої голови на здорову відповідальність за особисту роботу і роботу їхньої команди - на народних депутатів, - цитує слова пана Кононенка його політична сила. - В залі зареєстрована постанова про відставку Айвараса Абромавичуса. Зараз її підписало 22 депутати".

Айварас Абромавичус висловив сподівання на те, що його відставка не призведе до згортання реформ та стане "холодним душем" для тих, хто сподівається на блокування змін.

"Я завжди вірив, що передам естафету в міністерстві ще більшому реформатору. На жаль, це виглядає малоймовірним", - констатував міністр.

Він додав, що очікує голосування в парламенті за свою відставку вже у четвер. Водночас Ігор Кононенко припустив, що подання заяви урядовця саме зараз є спробою відволікти увагу від звіту уряду.

Депутат сподівається, що міністра економіки звільнять до 16 лютого, коли заплановано заслухати прем'єр-міністра.

Айварас Абромавичус, литовець за походженням, був призначений на посаду міністра 2 грудня 2014 року.

ВВС Україна


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp