Жертвою Інтернет-шахрая ще торік став 40-річний переселенець із Донецької області. Сам чоловік родом із м.Макіївка, після переселення із зони АТО проживає на Вінничині.
Торік переселенець вирішив придбати через Інтернет недорогий планшет. На відомому сайті оголошень про продаж знайшов те, що шукав. Ціна в 3000 гривень за планшет покупцеві підходила, і він зателефонував за вказаним номером мобільного.
Продавець зажадав гроші наперед. Не підозрюючи біди, покупець переказав 3000 гривень на вказаний йому рахунок. Після чого зв'язок із псевдо-продавцем обірвався, а саме оголошення із сайту зникло…
Обдурений чоловік звернувся за допомогою до вінницьких правоохоронців, але нічого путнього з того не вийшло. Тоді він вирішив провести власне розстеження. Через знайомого в банку, куди переказував гроші, дізнався, що аферист проживає на Закарпатті. Але як його знайти? І тут потерпілому потрапило в очі наше оголошення про кіберполіцію Закарпаття. Там знайшов телефон, за яким зв’язався із нашими кіберполіцейськими. А далі вже була, як мовиться, справа техніки. За допомогою спеціальної апаратури «кібери» вирахували афериста, яким виявився 28-річний житель м.Ужгород.
Під час обшуку в оселі підозрюваного правоохоронці знайшли речові докази – комп’ютер і банківську картку, на яку надійшли 3000 гривень потерпілого. Припертий доказами, молодик змушений був зізнатися в скоєному.
За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.190 Кримінального кодексу України (Шахрайство, вчинене за допомогою електронної техніки). Шахраю загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 8 років. Слідство триває, воно повинно зясувати, чи не скоював ужгородець інших аналогічних злочинів, - повідомляє Відділ комунікації ГУНП в Закарпатській області.
Шановні краяни! Якщо вас ошукали Інтернет-шахраї, звертайтесь до кіберполіції. Старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам у Закарпатській області Михайло Танчинець надасть вам допомогу. Звертайтесь за адресою: м.Ужгород, вул.Можайського, 3а. Або за тел.(0312)-67-31-90, 066-392-18-87.