Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Сьогодні закарпатці можуть освоїти нове ремесло

27 червня 2014 р., 15:39

Уроки з цього ремесла пройдуть в музеї архітектури та побуту.

Сьогодні, 27 червня, у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту в Ужгороді проходить свято традиційного ткацтва «Ткані скарби». Святкування напередодні Дня Конституції приурочено до 44 річниці музею. На протязі всього дня можна відвідати ярмарку-продаж творів народного мистецтва, побувати на майстер-класі народних умільців, скуштувати страви традиційної закарпатської кухні. Організатори заходу й працівники музею відзначили вагомість проведення таких святкувань на наголосили на важливості не тільки збереження культурних традицій краю, заради чого, власне, і працюють тут щодня, але й зацікавити цим процесом молодь, аби передати знання і вміння наших предків наступним поколінням та відродити цей промисел. 

В колекції музею перебуває величезна кількість експонатів, кожен з них ретельно відбирається, обробляється та реставрується працівниками. Над цим працює науково-координаційний центр музею. У старому селі сьогодні показують живий ткацький процес: майстриня за ткацьким старовинним верстатом, який складений виключно з дерев’яних деталей, тче з ниток білу тканину. Одночасно розповідає, що ткати можна і з пасмів тканини, на більшому верстаті, тоді вийдуть досить товсті й добротні покрівці, які можна на лавицю чи під ноги постелити, чи на стіну завісити. В процесі ткання можна нівелювати кольорами та узорами, потрібно лиш трохи фантазії. Свято відбувається в рамках реалізації міжнародного грантового проекту «Проривна культура: європейські цінності та спільне майбутнє» й фінансується за кошти ЄС. 

Оксана ЧОПАК 

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp