У свідомості українського народу рушник наділявся широким спектром знакових властивостей і саме тому є непересічним явищем духовної культури. Показати його, як український символ й оберіг, як неодмінний атрибут народного побуту, весільної та святкової обрядовості – основна мета організаторів виставки.
В експозиції представлено 143 рушники. Переважають роботи майстрів Сокальського, Радехівського, Буського районів Львівщини. На них зображені легкі геометричні узори, букети різнорідних квітів. Є роботи з елементами національної символіки, датовані 1929 і 1939 роками. Привертає увагу авторський рушник Анни Павлюк, виготовлений 1935 року. Майстриня зобразила герби України і Львова, вишила на полотні рядки з вірша Т.Г.Шевченка.
Представлені на виставці рушники виконані хрестиком, стебнівкою, гладдю, низинкою, лиштвою.
Окрім рушників, із фондів музею покажуть експонати українського ужиткового побуту Західної України XIX – XX століть. Це – глечики, прялка, маслобійка, фляги, постоли, тарілки.
Помилуватися художніми шедеврами і отримати гарний настрій відвідувачі й гості Червонограду зможуть вже з 29 червня на виставці «Рушники Львівщини кінця XIX – першої половини XX століть», що у Палаці Потоцьких.
Олена Малюга, Руслана Зарічна – співробітники ЛМІР
Тел. (03249) 3 90 35, 3 97 43; (032) 261 48 22, 235 61 00