Жар-птиця, золотий птах, втім, то воно й не дивно, адже для наших місць цей птах виглядає досить екзотично. Незвичайне забарвлення і дивовижна краса перш за все манять мисливців, охочих дістати такий трофей. Як краще це зробити розповів мисливствознавець Тячівського держлісгоспу Юрій Сойма.
“Фазан є представником сімейства курообразних. Середньостатистичний фазан може досягати за розміром до 85 сантиметрів, а за вагою до 2 кг. Самці завжди трохи крупніше самок, але це не єдине що їх відрізняє, якщо самі зазвичай мають тьмяно коричневе або сіре забарвлення, то це робить їх непомітними, самці ж навпаки виділяються дуже яскравим забарвленням, що включає в себе зелений, золотистий фіолетовий, помаранчевий, і безліч інших відтінків. Звичайні місця проживання фазана – це ліси і чагарники, важливо наявність води, тому фазана можна часто зустріти в заростях по берегах річок, озер та інших водойм. У раціон харчування фазана входять ягоди, насіння рослин, а також їх дрібні плоди, при нагоді фазан не проти й поласувати деякими молюсками комахами і черв’яками. Фазан є нікчемним літуном, максимальна відстань, яку він може пролетіти за раз становить в середньому 100-150 метрів. А ось з пересуванням по землі у фазана все в порядку, він досить швидко пересувається не тільки по відкритим місцевостям, але і серед заростей і чагарників”, – відмічає Юрій Сойма.
“Основним видом полювання на фазана є полювання з собакою. При виборі собаки насамперед потрібно враховувати місцевість в якій мешкає фазан, і його звички. Досить часто цей птах ховається в кущах в яких відчуває себе як риба у воді. Тому слід вибирати перш за все довгошерстих і жосткошерстних псів. Такі собаки будуть захищені від колючої рослинності і без зусиль зможуть дістати фазана з колючих кущів. Зазвичай полювання протікає так: собака нападає на слід фазана і женеться за ним, змушуючи його злетіти, а в повітрі птицю вже чекає рушницю мисливця. Крім того, собака може принести здобич. Так само на фазана полюють і без собаки. До таких видів полювання можна зарахувати полювання з засидженням. В основному це є маскування в якійсь подобі саморобного куреня. Такі курені варто робити в місцях де фазани з’являються найчастіше, наприклад, у плодових деревах, куди фазани часто приходять годуватися, де можна насипати пшона для приманки. Найбільш оптимальна відстань пострілу з засидженням знаходиться в районі 40 метрів. Так само можна наганяти фазанів на мисливців, або переслідувати їх по слідах на снігу”, – підсумував мисливствознавець Тячівського лісового господарства.
У цілому полювання на фазана є виключно спортивною і досить захоплюючою пригодою. Найбільш серед мисливців поширена полювання з собаками так як вона вимагає більшої зібраності і моментальної реакції що звичайно ж підстьобує спортивних інтерес мисливця, але не дивлячись на це інші способи не менш цікаві, так як фазан, який є птахом невисокого польоту в прямому сенсі цього слова, може сильно здивувати мисливця своїми спринтерськими здібностями. У будь-якому випадку полювання буде цікавою, а це найголовніше.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ