Про це повідомляє
Reuters.
У ній з-поміж інших взяли участь держсекретар Джон Керрі, який щойно лиш повернувся після зустрічей із російською стороною у Лондоні, а також міністр оборони США Чак Хейгел.
Сам Обама не був присутнім на зустрічі, однак як зазначила речниця Ради нацбезпеки США, його інформували про її перебіг.
Зутріч у Білому домі було скликано після інциденту на Арабатській стрілці, куди висадилися російські військові.
Це примусило деяких американських конгресменів забити на сполох.
"Росія використовує провокаторів для збурення насилля в Україні, щоб створити підстави для вторгнення у Схудну Україну", - написав сенатор-республіканець від Флориди Марко Рубіо (Marco Rubio) у себе в Твіттері.
Член палати представників, республіканець із Огайо Майк Тернер, що очолює делегацію США в Парламентській асамблеї НАТО, сказав, що такі дії Росії були спланованим порушенням суверенітету України та "чітко демонструють, що Росія є агресивною державою".
Як відомо, Керрі провів у Лондоні зустріч із главою МЗС Росії Сергієм Лавровим, проте не досягнули прориву у найбільшій суперечці між Сходом та Заходом за останній час.
Один із американських урядовців на правах анонімності повідомив, що Керрі представив Лаврову низку пропозицій, аби заспокоїти Москву та гарантувати безпеку нацменшин в Україні.
Однак переговори зайшли в глухий кут. Коли стало зрозуміло, що Лавров не уповноважений Кремлем на обговорення будь-яких пропозицій, що можуть вплинути на ситуацію в Криму до проведення референдуму, зазначив урядовець.
Вашингтон заявив, що буде готовий з понеділка впровадити візову обмеження та замороження активів українських та російських урядовців, якщо референдум призведе до анексії Криму Росією.
У понеділок віце-президент США Джо Байден має намір відвідати союзників по НАТО Польщу та Литву. У Вільнюсі він зустрінеться із президентами трьох Балтійських країн.
Українська правда