Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

У Закарпатській ОДА відкрили виставку, присвячену 81-й річниці проголошення Карпатської України (ФОТО)

13 березня 2020 р., 18:00

У приміщенні Закарпатської ОДА відкрили виставку, присвячену 81-й річниці проголошення Карпатської України, яку область відзначатиме 15 березня

«Наша земля проголошує: вона була, є й хоче бути УКРАЇНСЬКОЮ» - ці слова Августина Волошина на першому виставковому банері. Їх він сказав на Соймі 15 березня 1939 року. Тоді у м.Хуст було проголошено незалежність Карпатської України.

20 тематичних банерів підготували фахівці Українського інституту національної пам’яті спільно з істориком Олександром Пагірею. Інформаційні стенди розповідають про історію Карпатської України: представлені унікальні фото, свідчення очевидців, історичні документи.

Також є експозиція, яка знайомить з історією краю 1918-1919 років, коли здійснили першу спробу об’єднання у складі Української Народної Республіки зі столицею у Києві.

На виставці представлені фотокопії архівних документів з фондів Державного архіву Закарпатської області, які розповідають про вибори до першого Сойму Карпатської України. Голосування відбулося 12 лютого 1939 року. Ці вибори стали підґрунтям для проголошення державної самостійності краю у березні 1939 року, інформує пресслужба Закарпатської ОДА.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp