Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Підйом на Говерлу влітку: варто спробувати

9 червня 2015 р., 21:28

Підйом на Говерлу - це перемога над самим собою

Підкорення Говерли часто називають екстремальним відпочинком, адже далеко не кожен наважиться здолати таку висоту, бо – нелегко. Але запевняю: це того варто. Лише уявіть, як верхівки гір виринають із мережива туману і ви спостерігаєте це диво з найвищої точки України.

Із власного досвіду розповім вам про підйом на Говерлу. Поради стосуються не заядлих підкорювачів вершин – вони про гори знають більше нас з вами, – а звичайних туристів, котрі в гори йдуть чи не вперше. Пам’ятайте, ми збираємось підкорити найвищу вершину Карпат, тому готуємося ретельно.

Що необхідно для підйому на Говерлу влітку

Зручне взуття, оскільки підйом на вершину гори усипаний місцями чималим камінням. Краще взути високі черевики для трекінга, вони тримають ногу, але можна і звичайні кросівки.

Спортивні штани, в них найзручніше, можна, звичайно, і джинси. Футболку одягаємо, бо літо, проте слід знати, що погода в горах мінлива. Тут яскраве спекотне сонечко вмить може змінитись сильним вітром і дощем. Тому слід мати толстовку, бажано флісову і легку вітровку. А ще – обов’язково плащ-дощовик. Його можна придбати тут же, біля підніжжя гори.

В гори підніматися нелегко, тому беремо з собою невеличкий рюкзачок, в якому все тільки необхідне: вода питна, бутерброди. А ще – каремат невеличкого розміру. Коли буде привал – є на що сісти.

Ну що? Ходімо?

Підйом на Говерлу

Висота Говерли сягає 2061 метр. Перша частина шляху – підйом через смерековий ліс, він закінчується на висоті приблизно 1400 метрів.

Друга частина – по звивистій стежці, порослій чагарником. Йдемо гуськом, прохід дуже вузький.

Потім йти особливо приємно: гора вкрита альпійськими луками. Перед нами відкриваються гірські краєвиди. Зі східного боку гори ви побачите чудовий водоспад висотою до 80 м. З нього починає свої витоки річка Прут.

А уже перед самою вершиною – складний скелястий шлях. Це кам’яні осипища. Різкий підйом, глянеш догори – і того, хто йде попереду тебе, за кілька метрів уже не видно.

Підйом на вершину з інструктором розрахований на 3–3,5 години шляху. Спуск – на 2 години. І ось, подолавши нелегкий шлях ви – на вершині! Який краєвид! Покриті сизим туманом верхівки гір, сонце сховалось десь за ними, а хмари – можна торкнутись рукою!

Вершина гори – плоска, кам’яна. Таке враження, що ви висадилися на Марс. З вершини Говерли відкривається вид на Чорногорський і Свидовецький хребти, на масив Горгани.

На вершині встановлені символи: хрест, скульптурний монумент з українським гербом, прапор України та інших держав, представники яких побували тут, плита, у яку вмонтовано капсули із землею з усіх областей України. Фото напам’ять – обов’язкове!

На горі холодно, дме сильний вітер, сонце кудись зникло, попри те, що палило нестерпно біля підніжжя. От в нагоді і стає вітровка, дощовик (від вітру теж непогано захищає).

Спуск із Говерли

Спуск, очевидно, буде легшим. Проте – ні! Ноги втомлені, здається, вже не знесуть донизу. Але ніщо не може затьмарити тієї радості, яку ви переживаєте, подолавши найвищу вершину України. Це, якщо хочете, перемога над собою! І не забудьте нагородити себе за неймовірні зусилля, коли спуститесь з Говерли – купіть собі медаль з надписом «За сходження на найвищу точку України». Треба ж якось відзначити себе – коханого.

Практичні питання


Як дібратися: поїздом до Львова або Івано-Франківська. Звідти ходять маршрутки до Яремче, Ворохти, Рахова – залежить, у якому містечку ви хочете зупинитись. Ходить приміський поїзд до Рахова. Якщо ви зупинились, наприклад, у курортному місті Яремче, то там щодня набирають групи для екскурсій. Записуєтесь у похід на Говерлу.

Вартість підйому на Говерлу: коштує поїздка до підніжжя гори туди і назад – 120–150 грн, перед сходженням на гору вам доведеться ще заплатити 20 грн рекреаційного збору. Ціни за послуги гіда різні. Можна, звісно, до Говерли йти пішки, але за день тоді ви не впораєтеся. Такий маршрут долають туристи, які йдуть у кількаденну подорож групою з ночівлею, мають свої намети.

Де зупинитись: як я вже радила вам, можна в одному з містечок: Яремче, Ворохта чи Рахів. Проблем з проживанням немає. Вибір за вами – пансіонат, база відпочинку чи у господарів. Коштує від 70–100 і більше грн за ніч.

Отже, якщо ви віддаєте перевагу активному відпочинку – похід в гори – це ваша подорож. Чудові карпатські краєвиди, знайомство з гуцульським побутом, великі сувенірні базари, привітні люди… А найголовніше – сказати собі: «Так! Я це зробив! Найвища вершина України – подолана!»

Варто зазначити, що гір в Україні чимало і піднятися можна не тільки на Говерлу.

Ua.igotoworld.com/ua


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp