Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Рівіс: «Всі учасники АТО будуть забезпечені земельними ділянками» (ФОТО)

25 серпня 2015 р., 15:49

Під головуванням заступника голови ОДА Михайла Рівіса відбулася підсумкова колегія з питань діяльності головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області за І півріччя 2015 року.

На початку заходу Михайло Рівіс жорстко розкритикував присутніх керівників територіальних органів Держгеокадастру за неналежну роботу на місцях. Він заявив, що досі найболючішим проблемним питанням залишається корупція у видачі земельних ділянок пересічним краянам. Тому високопосадовець закликав чиновників активізувати роботу з центрами надання адміністративних послуг у районах та працювати виключно у правовому полі.
За дорученням Геннадія Москаля він підняв проблемне питання видачі земельних ділянок учасникам АТО. 

 

«Нам не зрозуміла ситуація, чому в одних районах документи розробляють за один місяць, а в інших – по півроку, а то й більше не справляються. Завдяки такій «самовіддачі» в роботі ваших підлеглих, серед краян виникає соціальна напруга», - зауважив Михайло Рівіс.
Також зазначалося, що на сьогодні склалась нездорова ситуація, коли військові, які несуть службу на сході, обурюються, що за їхніми плечима роздаються ділянки тим, хто найменше цього заслуговує. «Якщо вам шкода землі для бійців, то йдіть самі в АТО і відчуйте на собі поневіряння по чиновницьким кабінетам, - зауважив Михайло Михайлович. - Перестаньте знущатися над військовими АТО та їх сім’ями!»

«Це не лише вияв неповаги до закарпатських військових. Адже ми всі перед ними у великому боргу, особливо перед сім’ями загиблих. Тому вже час проявити людяність та справедливість», – наголосив Михайло Михайлович. Він чітко дав зрозуміти змельникам, що будь-які спекуляції та прояви корупції під час розгляду заяв військовослужбовців щодо виділення землі будуть жорстко присікатися.
«Всі учасники антитерористичної операції мають бути забезпечені земельними ділянками. Це наша принципова позиція і ми не дамо можливості заробляти під час процесу розгляду заяв та виділення землі для бійців», - вкотре підкреслив Михайло Рівіс.
«Робіть вже нарешті щось для людей, а не виключно для себе та своїх родичів, - закликав присутніх заступник керівника краю, зауваживши. – Ми всі хочемо змін і жити в європейській державі, але самі не змінюємося».

«Поверніться нарешті лицем до народу. Не забувайте, що саме ми є слугами людей. А якщо вас це не влаштовує – йдіть на іншу роботу». - резюмував Михайло Рівіс.
Самі ж земельними доповіли на колегії, що впродовж І півріччя п.р. кадастрові реєстратори здійснили реєстрацію 10 501 земельної ділянки (96 % від поданих заяв), видали 6 277 витягів із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
Площа земель державної власності в Закарпатській області складає 989,0 тис. га, з яких сільськогосподарські угіддя становлять 180,6 тис. гектарів.
До Головного управління надійшло 2 939 клопотань щодо земель сільськогосподарського призначення. Розглянуто позитивно та видано 2 088 наказів (71 %), з них 1 274 – про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, 659 – про затвердження документації із землеустрою щодо передачі земельних ділянок у власність або користування.
Опрацьовано та підготовлено відповіді по 711 клопотаннях від фізичних та юридичних осіб на площу 731 гектар.

 

На території області прийнято 2 289 заяв від учасників АТО або членів родин загиблих воїнів про надання їм земельних ділянок. Найбільше подано заяв в Ужгородському, Мукачівському, Рахівському, Берегівському районах. Найменше заяв подано у Міжгірському, Воловецькому, Свалявському, Хустському районах.
Надано дозвіл на розробку документації із землеустрою на 1 062 земельні ділянки загальною площею 268 га за цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку; для індивідуального садівництва; для ведення особистого селянського господарства.
На сьогодні передано у власність учасникам АТО та членам їх родин 248 земельних ділянок загальною площею 58,5 га.

Також зазначалося, що за ініціативи облдержадміністрації, територіальні органи Держгеокадастру вручили кожному учаснику АТО особисто та членам їх сімей 2 400 опитувальних листів.
У 2015 році вилучено 24,5 га сільськогосподарських угідь. Нараховано коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва у сумі 1,4 млн. гривень.
Укладено 8 500 договорів оренди землі з власниками земельних часток (паїв) на площі 13,1 тис. гектарів. З них з відсотком орендної плати від 3 % і більше – 7 590 договорів.
Станом на 1 липня п.р. продано 106 земельних ділянок комунальної власності під об’єктами нерухомого майна загальною площею 13,4 га і вартістю 10 млн 176,7 тис. гривень
До державного і місцевих бюджетів за півроку надійшло коштів у сумі 15 млн 971,8 тис. гривень, з них до місцевих бюджетів – 98 відсотків.
Регіональним відділенням фонду Державного майна України по Закарпатській області на земельних торгах продано 2 земельні ділянки загальною площею 0,3 га вартістю 162,5 тис. гривень.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Схожі новини

Рівіс - про запровадження страхової медицини на Закарпатті
На розвиток Закарпаття ЄС ередбачається близько 80 мільйонів (ФОТО)
Рівіс: Для охорони, збереження і розвитку Карпат потрібна системна та комплексна державна політика, міжрегіональна співпраця
Самоврядці Закарпаття на Верховині вирішували пріоритетні завдання розвитку громад краю (ФОТО)
Рівіс – угорцям: «Бачу бажання співпраці, і що незабаром разом перерізатимемо стрічку для перших польотів» (ФОТО)
Михайло Рівіс зустрівся з головою Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергієм Комнатним (ФОТО)
На Закарпатті перебуває з офіційним візитом делегація округу Верхня Франконія Німеччини (ФОТО)
Михайло Рівіс: «На Солотвинський солерудник ЄС виділяє три млн євро, але Мінагрополітики…ніяк не дасть погодження» (ФОТО)
Рівіс: Обласна рада у співпраці із облдержадміністрацією зробить усе можливе для того, щоб Закарпаття процвітало
Михайло Рівіс: Закарпаття має величезний потенціал транскордонного співробітництва (ФОТО)

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp