Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На розвиток Закарпаття ЄС ередбачається близько 80 мільйонів (ФОТО)

10 листопада 2016 р., 18:23

Євро

Такі реалії

Відтак на програму «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» передбачається грант ЄС близько 80 мільйонів євро направлені на розвиток інфраструктури, туризму, охорони навколишнього середовища, збереження культурної спадщини тощо передбачається грант ЄС близько 80 мільйонів євро.

{g}

У четвер, 10 листопада, з робочим візитом Закарпаття відвідала делегація області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина) на чолі з головою Загальних зборів області Оскаром Шестаком. У депутатському залі крайового парламенту поважних гостей приймали голова обласної ради Михайло Рівіс, перший заступник голови облради Йосип Борто, заступник директора ЄОТС ТИСА (Україна) Юдіта Євчак, директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури ОДА Едуард Маляр, керівник управління зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва ОДА Рената Мойш-Шіман та інші

Склад угорської делегації представляли: Балаж Лопперт, консул Угорщини в м.Ужгороді, Сабоне Цап Андреа, директор ЄОТС ТИСА (Угорщина), Майорне Ласло Брігітта, референт з міжнародних питань органу самоврядування Саболч-Сатмар-Березької області, Шаркозі Йоганна, виконуюча обов'язки директора Угорського центру розвитку.

Головна мета візиту угорських партнерів - узгодження позицій сторін у рамках співпраці двох партнерських областейщодо проектних пропозицій з метою їх участі, у т.ч. ЄОТС ТИСА у програмах транскордонного співробітництва Європейського Союзу, зокрема в програмі «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» .

У ході перемовин Михайло Рівіс щиро подякував поважним гостям за приїзд у наш край та всебічну підтримку і допомогу Закарпаттю. Він також подякував фахівцям Угорського центру розвитку в Будапешті і Брюсселі, які уже здійснили аналіз грантових програм і приступили до інвентаризації можливостей з підготовки проектів на отримання фінансової допомоги ЄС.

Очільник облради також зазначив, що «від проекту ЄОТС ТИСА ми очікуємо взаємовигідних високих результатів» та додав:

- Дуже приємно відзначити, що між нашими країнами є порозуміння і співпраця, що уряд Угорщини, його Прем’єр-міністр щиро переймаються життям закарпатських угорців та Закарпаттям в цілому. Тому я вірю, що наші проекти будуть реалізовані успішно, що співробітництво набиратиме обертів та міцнішатиме, - наголосив Михайло Рівіс і відзначив, що введення безвізового режиму з ЄС для жителів Закарпаття великого значення не має, бо закарпатці успішно користуються правом малого прикордонного руху і без проблем їздять у сусідні країни – Угорщину, Словаччину, Румунію і навіть Польщу.

Шестак Оскар зі свого боку також подякував за запрошення відвідати наш край та предметно обговорити питання подальшої співпраці .

- Для нас дуже важливо, аби співпраця продовжувалася, аби напрацювання із Закарпаттям за 10 років мого керівництва у Зборах, 8 з яких є їх головою, мали розвиток і успіх, - мовив Шестак Оскар та підкреслив, що ЄОТС ТИСА це – далеко не єдина можливість знайти точки дотику між областями, є низка інших шляхів, які слід використовувати продуктивно задля добра наших громад. Наголошувалось, що сторони ще влітку цього року підготували базу даних проблемних питань і на її основі здійснено глибокий аналіз щодо можливостей з підготовки проектів на отримання фінансової допомоги ЄС. Таких проектів на сьогодні сформовано понад 20, які й презентувала уповноважена директора Угорського центру розвитку Йоганна Шаркозі.

Відтак на програму «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» передбачається грант ЄС близько 80 мільйонів євро, направлені на розвиток інфраструктури, туризму, охорони навколишнього середовища, збереження культурної спадщини тощо.

Як наголошувалося, в основу цих проектів ввійшли найбільш оптимальні соціальні, екологічні та інфраструктурні проблеми, які є актуальними для обох областей. Вони стосуються збереження історичної та культурної спадщини, охорони навколишнього середовища, розвитку транспортних і комунікаційних магістралей, відкриття нових пунктів пропуску, поводження з твердими побутовими відходами. Йдеться також про збереження та ефективне функціонування Закарпатського обласного комунального підприємства „Міжнародний аеропорт „Ужгород», автоматизовану Інформаційно-вимірювальну систему (АІВС) – «Тиса», подальше вдосконалення спільної верхньо-тисанської системи моніторингу та оповіщення паводків, створення транскордонного біорезервату "Тисянська долина" за участі програми України-Словаччини-Угорщини-Румунії та ін.

Кожну пропозицію обговорено сторонами детально з урахуванням досвіду і практики, які набули угорські партнери на цьому шляху, висловлено низку слушних думок.

За результатами конструктивних перемовин сторони отримали домашні завдання. Вирішено провести ще дві консультативні зустрічі: одну на території Угощини, іншу – на Закарпатті.

Прес-служба Закарпатської облради

Схожі новини

Рівіс: «Всі учасники АТО будуть забезпечені земельними ділянками» (ФОТО)
Рівіс - про запровадження страхової медицини на Закарпатті
Рівіс: Для охорони, збереження і розвитку Карпат потрібна системна та комплексна державна політика, міжрегіональна співпраця
Самоврядці Закарпаття на Верховині вирішували пріоритетні завдання розвитку громад краю (ФОТО)
Рівіс – угорцям: «Бачу бажання співпраці, і що незабаром разом перерізатимемо стрічку для перших польотів» (ФОТО)
Михайло Рівіс зустрівся з головою Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергієм Комнатним (ФОТО)
На Закарпатті перебуває з офіційним візитом делегація округу Верхня Франконія Німеччини (ФОТО)
Михайло Рівіс: «На Солотвинський солерудник ЄС виділяє три млн євро, але Мінагрополітики…ніяк не дасть погодження» (ФОТО)
Рівіс: Обласна рада у співпраці із облдержадміністрацією зробить усе можливе для того, щоб Закарпаття процвітало
Михайло Рівіс: Закарпаття має величезний потенціал транскордонного співробітництва (ФОТО)

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com