Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Чеська Височина відсвяткувала 15-ту річницю створення краю (ФОТО)

14 вересня 2015 р., 12:23

Святкування було у суботу...

Край Височина підготував великі святкування з нагоди 15-річчя створення краю. Святкування у суботу проходили в літньому амфітеатрі Їглави, в парку Геулос. На двох сценах виступило більше 500 учасників з шести країн. Для гостей було організовано чимало виступів творчих колективів, різноманітних атракцій, гастрономічних продукції з партнерських регіонів. Мета свята - подякувати мешканцям краю Височина, друзям регіонів-партнерів, партнерам краю з бізнесу, сільського господарства, освіти, транспорту, охорони здоров'я, соціальних справ, культури, туризму та некомерційним організаціям за багаторічну підтримку і підвищення іміджу Височини. Всіх гостей свята в першу чергу привітав гетьман краю Височина Їржі Бєгоунек.

 

У відзначенні ювілею партнерського регіону взяла участь і офіційна делегація Закарпатської області. Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко вітав чеських партнерів зі святом.

«Закарпаття має багато добрих друзів – і в близькому, і далекому зарубіжжі. На сьогодні маємо підписані угоди про дружбу і співробітництво з 13 регіонами країн Європи. Але співпраця між Закарпатською областю України і краєм Височина Чеської Республіки може служити взірцем міжрегіонального співробітництва не тільки для наших братніх народів, а й всієї Європи. Вона надзвичайно позитивно проектується на зміцнення як міждержавних відносин, так і суспільного життя обох регіонів. Мені надзвичайно приємно констатувати, що розпочате вісім років тому співробітництво між Закарпаттям і Височиною настільки успішно розвивається, що з нього беруть приклад й інші регіони наших країн.

Сьогодні на Закарпатті майже нема району, де б ця співпраця не залишила по собі добрий «чеський слід». Вона втілена у більше 50 новозбудованих або реконструйованих за фінансової участі Височини шкіл, дитсадків, лікарень. Цьогоріч ми спільно реалізуємо ще більше 20 таких проектів. Хочу вас запевнити, що наші люди ніколи не забувають тих, хто допомагає і робить добро. Упевнений, що заходи, які відбуваються у рамках Днів, зокрема презентація наших економічних та туристично-рекреаційних ресурсів, культурної спадщини, дадуть вам змогу по-новому відкрити наш прекрасний Карпатський край.

Спільне минуле і добросусідське сьогодення дозволяють стверджувати, що де б в геополітичному плані не знаходились наші держави – по різні боки європейського кордону чи разом в об’єднаній Європі – ми завжди будемо добрими сусідами. », - зазначив Володимир Чубірко.

З 2008 року край Височина інвестував у соціальну сферу Закарпатської області 40 млн. чеських крон. Це дало змогу здійснити спільно майже 80 культурно-освітніх, гуманітарних та інвестиційних проектів, внести спільно в розвиток соціальної сфери Закарпаття майже на 40 мільйонів гривень. Нинішнього, 2015 року, у дошкільних та загальноосвітніх закладах області реалізується ще 20 спільних проектів з капітального ремонту, енергозбереження тощо загальною вартістю понад 17 мільйонів гривень, із яких майже 5 мільйонів, або третину вартості фінансує через благодійний фонд «Віза» край Височна. Частина з них уже завершені, частина - у стадії завершення.

Чимало атракцій цього дня було підготовлено і для дітей . Виступав коміксовий ілюстратор Петер Копла, організували лазерне шоу. В програмі увагу приділено і спортивному життю і темі захисту навколишнього середовища. Відбулися змагання з бойових видів спорту. Екологи представили програму щодо захисту лісу та водних ресурсів, надавали роздатковий матеріал.

На святкуванні особливу увагу надавали делегаціям з партнерських країв – Закарпатська область, регіон Верхня Австрія, французька Кампань-Ардени, Нітрянський край Словаччиини та білоруська Мінська область. Кожна з областей представила свої виставкові площі, а також представила творчі колективи. . Закарпаття представляв народний ансамбль народної пісні «Розмарія» обласного організаційно-методичного центру культури. Закарпатці презентували також продукцію харчової промисловості та сільського господарства області, пригощали височинців бограчем та гуцульською бринзою.

Дні краю готували кілька місяців. Це найбільший захід в краї за останні роки. Завершилося свято пізно вночі концертом групи «Затрестбанд» з Петером Пішовим та вогняним шоу.

До днів Височини була видана спеціальна брошура про найбільші досягнення краю за 15 років. Її отримали всі учасники дійства.

Прес-служба облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp