Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Ужгородці сортуватимуть сміття (ФОТО)

23 квітня 2014 р., 14:04

Сортувати правильно сміття сьогодні, 23 квітня, навчали ужгородців на набережній Незалежності неподалік Лінгвістичної гімназії ім.Т.Г.Шевченка.

{Pg}Інформаційно-презентаційну акцію «Зробимо місто чистим!» спільно організували ТОВ «AVE Ужгород» і Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. 

Організатори розмістили тут три сучасні контейнери єврозразка, у які діти й дорослі вчилися викидати відходи – окремо картон, папір, пластмасу і скло. Юннати підготували екологічну виставу, заспівали та продемонстрували свої костюми, які разом із наставниками виготовили з газет, поліетиленових пакетів, різноманітної тари. Поруч організатори акції провели майстер-клас – усіх охочих навчали робити з пластикових пляшок квіти. Школярі змагалися у сортуванні сміття і малювали на асфальті. На окремому столі розмістили різноманітні декоративні вироби з відходів. 

«З самого початку нашої діяльності в Ужгороді ми практикували колективний збір відходів, але за іншою схемою, – розповіла Марія Оленич, генеральний директор ТОВ «AVE Ужгород». – Наразі ми пропонуємо контейнерну схему, аби кожен мешканець міста міг викинути сміття в призначені для цього контейнери. Декілька майданчиків вже оснащені такими контейнерами, і ця робота проводиться щодня. На першому етапі встановимо 20 острівків для колективного збору сміття, і їхня кількість буде постійно зростати». «Проект, який започаткували партнери нашого міста, товариство «AVE», дуже потрібний нашому місту, – наголосив Віктор Щадей, виконуючий обов’язки міського голови. 

– Так, проблема сміття в Ужгороді є. І цю проблему ми спільно будемо вирішувати, зокрема впроваджуючи роздільне сортування сміття. Цей проект зробить наше місто європейським. Вдома розкажіть рідним і близьким про те, як правильно сортувати сміття, навчіть їх, як це робити. Сподіваюся, ви з цим завданням впораєтеся на відмінно». 

«З 2010 року ми працюємо над питанням роздільного сортування сміття, – зауважив заступник міського голови Віталій Семаль. – Завдяки нашим партнерам «AVE», ми вже бачимо результат. Приємно, що сьогодні презентація роздільного збору твердих побутових відходів розпочинається з навчання для школярів. Діти, ви – наше майбутнє, і повинні знати й розуміти, що все починається з вас. Не смітіть – і навкруги буде чисто». «Важливо серйозно поставитися до цієї програми, запам’ятати, які в нас є контейнери і як правильно сортувати сміття, – акцентувала еколог Оксана Станкевич. 

– Ми сподіваємося, що нашими активними прихильниками в цій програмі будуть саме діти, які навчать правильно сортувати сміття не лише своїх молодших братиків чи сестричок, а й батьків, дідусів і бабусь. Ця програма дає шанс кожному з нас довести, що ми – європейці, дозволяє кожному долучитися до того, аби наше місто стало справді європейським». «У нашому закладі ми проводимо чимало екологічних заходів, спрямованих на вивчення, дослідження, охорону і примноження природних територій, – розповів Олександр Геревич, директор Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. 

– Смітник – це виключно надбання людини. І дуже добре, що підприємство «AVE» вирішує проблему засмічення Ужгорода. А на виставці можемо бачити, як відходи повернути у доходи – не грошові, а естетичні». 
Прес-служба Ужгородської міської ради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp