Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В УжНУ обговорили впровадження наукових конкурсів

8 лютого 2016 р., 14:40

Днями у ректораті Ужгородського національного університету обговорили впровадження нових конкурсів для юних науковців.

Робоче засідання відвідав і ректор вишу Володимир Смоланка, котрий відзначив особливу актуальність у розвитку науки в університеті, наголосив на важливості залучення до неї якомога більшої кількості студентів.

 

Проректор з наукової роботи Ігор Студеняк поділився своїми враженнями від нещодавньої поїздки до одного з європейських вишів: «Нам удалося відвідати університет, де навчається 20 тис. студентів, діють 6 факультетів, більшість із яких зв’язана з ІТ-технологіями. Нам показали чудовий науковий парк, ознайомили із процедурою створення стартапів (своєрідна студентська компанія). Саме такі стартапи було б чудово запровадити і в нашому виші, адже для цього є всі ресурси та можливості.

Ще там діє дуальна академічна освіта, що на практиці передбачає таке: фірма бере на роботу студента і водночас оплачує йому навчання в університеті.

Я б запропонував провести в УжНУ два внутрішньовузівські конкурси: один — зі створення ідей, інший — з написання проектів та їх втілення. Це могла би бути, до приладу, тема щодо енергоощадження. Одним із спонсорів може виступити університет, адже хто як не рідна альма-матер має підтримати своїх студентів насамперед? Ну і, звичайно, ми повинні посприяти залученню інших спонсорів».

Світлана Слава, кандидат економічних наук, професор кафедри економіки підприємства, зауважила, що має бути структура, яка контролюватиме проходження тих конкурсів, відповідати за них. Також варто і положення написати, щоб усе було відповідно до чинного законодавства.

«Спочатку варто організувати конкурс ідей, потім тренінги щодо написання проектів, а у травні, коли святкуватимемо тиждень науки, можна провести і конкурс проектів. Діяти треба дуже швидко, злагоджено та якісно», — додала проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел.

Галина Риган, Медіацентр УжНУ

фото Роберта Паппа

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com