Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На "Шевченківській алеї" були гості

26 травня 2016 р., 16:41

У рамках книжкового фестивалю

Побували там і учасники, і гості.

Учасників і гостей свята „Книга-фест-2016” 26 травня привітала „Шевченківська алея”, що в селі Нижнє Солотвино на Ужгородщині. Два роки тому, з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка її висадили письменники Закарпаття разом і за підтримки дирекції ДП „Ужгородський лісгосп”. Цей живий пам’ятник Кобзареві набув доброї слави. Адже до цієї благородної справи долучилися і письменники – українські і словацькі, науковці із Пряшівського, Кошіцького самоврядних країв разом із Генеральним консулом Словацької Республіки в Ужгороді Янкою Буріановою.

Гостей, серед яких голова Союзу русинів-українців Словаччини Петро Сокол, його заступник Віктор Бандурчин, редактор газети „Нове життя”, один з відомих журналістів, літературознавців Словаччини Мирослав Ілюк, письменники та видавці із Одеси, Львова, Києва та інших областей України, закарпатські літератори, видавці, привітав директор Ужгородського держлісгоспу Василь Кий.
Він розповів про взаємну користь від творчого співробітництва працівників лісового господарства і письменників. 

Адже їх єднає спільна турбота – доля Карпатського лісу, збереження екології Карпат. Тут багато духовних аспектів, але і ціла низка гострих проблем, про які літераторам варто знати, як мовиться, з перших уст, із побаченого в реальності. Він поділився спогадами, як закладалася „Шевченківська алея”. Лісничий Михайло Куштан провів захоплюючу розповідь про розмаїття рідкісних порід дерев, які зростають на цій алеї, унікальні види смерек. Далі відбулась приємна прогулянка алеєю, фотографування на згадку, зав’язалась цікава розмова про теперішнє і майбутнє Карпатського лісу, про ту велику роботу, що проводиться в цьому держлісгоспі з метою збереження і відтворення лісу.
Звичайно, що до приємних вражень від побаченого й почутого додалися пахощі картоплі печеної на гірській ватрі і коронної страви, яку готують працівники лісу – бограчу.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com