Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпатському військовослужбовцю не виплатили обіцяні бойові добові

12 червня 2016 р., 14:40

Довелось звертатись за юридичною допомогою та "вибивати" чесно зароблені гроші

4 березня 2016 року до громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в місті Ужгород звернувся військовослужбовець, учасник антитерористичної операції, Олександр.

Перебуваючи з 31.08.2014 по 28.11.2014 та з 08.12.2014 по 24.02.2015 у зоні проведення антитерористичної операції Олександр безпосередньо брав участь у бойових діях. Його колеги по військовій службі законно отримали додаткову винагороду за виконання окремих завдань під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, або інших заходах в умовах особливого періоду, яка на той час складала 1000 грн за добу. Натомість Олександр опинився серед десятків тих, хто не отримав винагороду за виконання бойових завдань. За підрахунками Олександра – це приблизно 15 тисяч гривень.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» неправомірні рішення, дії (бездіяльність) органів військового управління та командирів (начальників) можуть бути оскаржені військовослужбовцями в порядку, передбаченому законами, статутами Збройних Сил України та іншими нормативно-правовими актами.

Тож, спираючись на законодавство, юристи ГП УГСПЛ у місті Ужгород допомогли підготувати для відповідної військової частини інформаційний запит з проханням надати Олександру копії необхідних документів для нарахування та виплати додаткової винагороди. У відповідь клієнту приймальні повідомили, що усі необхідні документи були знищені у зоні проведення АТО.

Далі юристи допомогли написати від імені Олександра рапорт з проханням відповідно до процедури направити усі необхідні документи до органів військового управління (штабу АТО) для нарахування та виплати додаткової винагороди за виконання окремих завдань під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах, надати витяг з наказу керівника АТО про оцінку бойових дій. У рапорті було прохання виплатити Олександру додаткову винагороду за виконання окремих завдань під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, яка на той час складала 1000 грн за добу.

«Дана проблема стосується великої кількості військослужбовців і набула системного характеру. Вбачається порушення права на отримання інформації, в тому числі порушення Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» – стверджує юрист ГП УГСПЛ в місті Ужгород, Юрій Опаленик.

Цього ж місяця Олександр звернувся із скаргою до військової прокуратури Західного регіону України. У скарзі було прохання вжити заходів, які зможуть вплинути на виплату йому додаткової винагороди за виконання окремих завдань під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції.

Зрештою Олександр отримав виплату у розмірі 15 тисяч гривень, повідомляє прес-служба ГО «Закарпатська громада».

Щоб уникнути в майбутньому схожих проблем з виплатами, юристи УГСПЛ військовим та усім хто бере участь в антитерористичні операції нагадують та радять, що потрібно уважно слідкувати за особистими документами. Це свого роду гігієна, яка допоможе забезпечити дотримання соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей.

У рамках ідеї підвищення правової обізнаності громадян ГП УГСПЛ розпочала безстрокову акцію під хештегом #Дні_громадської_культури. Це проект, який може допомогти військовослужбовцям та іншим громадянам навіть на відстані.

Правозахисники наголошують, що схожих ситуацій дуже багато. Вирішення проблем радять шукати у попередженні, так званій «профілактиці». Адже кожен учасник АТО має право слідкувати за правильністю заповнення документів, які в подальшому будуть йому необхідні для отримання певних пільг чи виплат.

«Захисників теж потрібно захищати. Це наша позиція, яка за допомогою донорів перейшла в обов’язок. На даному етапі правовий захист учасників антитерористичної операції необхідніший, ніж гуманітарна допомога. Йдеться про невиплату або заборгованість держави перед учасниками АТО. А щодо справи Олександра, тут мова йде про його самостійність. А це – рушій і 80 % успішної справи», – зазначив координатор ГП УГСПЛ в місті Ужгород, Кондратюк Борис.

Нагадуємо адресу ГП УГСПЛ в м. Ужгород: площа Кирила і Мефодія, 1, кабінет 52 (5 поверх ).

Для того, аби потрапити на консультацію до юриста, можна зателефонувати або відвідати приймальню особисто в робочі дні, обов’язково подзвонивши наперед за телефоном: 066 585 14 75.

Електрона адреса: dopomohauzh@gmail.com

Звернутися можна також зареєструвавши своє повідомлення за інтернет-адресою: http://zakhrom.at.ua/index/0-3 або ж заповнивши google-форму http://goo.gl/forms/1Xh9lPVqXz

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com