Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпатці Героїв не забудуть (ФОТО)

13 жовтня 2016 р., 17:56

Їм встановлять пам’ятник

І вже наступного року туди понесуть квіти.

{g}

Сьогодні у прес-центрі облдержадміністрації відбулася презентація проекту пам’ятника особам, які віддали життя за Україну під час проведення антитерористичної операції.

Нагадаємо, що виконавця майбутнього пам’ятника визначали шляхом проведення відкритого конкурсу, який тривав із 13 лютого по 13 травня цього року. За присудом журі у складі фахівців управління культури, досвідчених архітекторів, скульпторів і художників краю, а також військових представників, найкращим було визнано проект Василя Олашина. Інші конкурсанти – Василь Роман і Михайло Белень – посіли друге та третє місця відповідно й одержали грошові премії. Із переможцем було укладено угоду про спорудження пам’ятника на Пагорбі Слави в Ужгороді.

Наразі Василь Олашин уже довершив проект із урахуванням особливостей виготовлення та розташування пам’ятника. Монументальна композиція складається із фігури матері з немовлям і стели, форма якої перегукується із традиційними для Закарпаття ялинами, що також ростуть на території меморіального комплексу. Монумент буде виготовлений із межиріцького граніту червонуватого кольору, а сюжетний барельєф – із бронзи (за словами скульптора, це найактуальніші матеріали для подібних меморіальних композицій). Окрім того, доведеться відповідно впорядкувати і площу, на якій буде споруджено пам’ятник – її стилістичне вирішення спільно з Василем Олашином розробив архітектор Федір Осташ.

Як зазначила начальник управління культури облдержадміністрації Вікторія Фролова, у вирішенні питання з облагородженням території майбутнього меморіалу не обійтися без сприяння влади Ужгорода, оскільки обласним бюджетом передбачене тільки виготовлення монументальної композиції. У свою чергу, присутній на презентації міський голова Богдан Андріїв обіцяв надати необхідну підтримку проекту та принагідно домовився про зустріч із авторами.

Про подальші етапи роботи над монументом організатори інформуватимуть згодом. Відкрити ж завершений меморіал сподіваються уже до наступного Дня захисника України.

Управління культури Закарпатської ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com