Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Україні за унікальним методом народилася перша у світі дитина

17 січня 2017 р., 17:41

Від трьох батьків

Пацієнтці було проведено перенесення ядер її та чоловіка у донорську яйцеклітину, що своєю чергою була позбавлена ядра. В Україні народилася перша у світі дитина після пронуклеарного перенесення ядер або за методом "від трьох батьків". 

Про це повідомив директор клініки "Надія" Валерій Зукін, передає УНІАН. 

Це дитя стало першим у світі немовлям, яке народилося після пронуклеарного перенесення ядер у вже запліднених одноклітинних ембріонах, до цього проводилося перенесення лише у незапліднених яйцеклітинах. "За допомогою пронуклеарного переносу ядер 34-річна жінка з безпліддям протягом 15 років змогла народити здорову генетично "свою рідну" дитину... На початку січня народилася "наша" дитина", - розповів очільник клініки. 

Сутність методу полягає у тому, що було проведено перенесення ядер її та чоловіка у донорську яйцеклітину, що своєю чергою була позбавлена ядра. 

"В результаті була отримана "реконструйована" яйцеклітина, що мала генетичний набір ядерної ДНК від матері та батька (приблизно 25 тис. генів) і цитоплазматична ДНК від донора (37 генів), тобто дитина має "трьох батьків". Наявність ДНК від трьох осіб було підтверджено під час обстеження дитини у період вагітності в лабораторіях України та Німеччини. Народження дитини після цього методу лікування зареєстровано вперше в світі", - підкреслив Зукін.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com