Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Як виглядали дерев’яні церкви Закарпаття сто років тому (Фото)

10 липня 2017 р., 20:35

У архіві бібліотеки Нью-Йорка збереглись світлини

Вже тоді іноземні мистецтвознавці активно цікавились культурним та релігійним життям закарпатців, вивчали його та публікували фото у міжнародних виданнях.

{g}

Одне з яких, Peasant art of subcarpathian Russia (1926), зберігається в архіві Публічної бібліотеки Нью-Йорка (New York Public Library - анг.), де зберігається одна з найкращих колекцій книг у світі.

Оригінальна назва книги - "Народное искусство Подкарпатской Руси", видана у 1922 в Празі. Автор - відомий російський мистецтвознавець-емігрант Сергій Маковський (1987-1962).

На сторінках наукової роботи можна помітити декілька рідкісних фото старовинних дерев'яних церков Закарпаття на Іршавщині, Мукачівщині, Рахівщині та Хустщині. Серед них, до речі, і відома на всю країну Церква святого архістратига Михаїла, яка споруджена 1668 року і є унікальним зразком архітектури мармароської дерев’яної готики XVII-XVIII століття.


 

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com