Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Ужгород поринув у Великодні традиції (ФОТО)

2 квітня 2018 р., 11:10

29 березня 2018 р. у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбулось ряд акцій, присвячених одному із найбільших християнських свят – Великодню.

Ужгородський скансен уже впродовж багатьох років організовує пасхальні виставки, кожного разу пропонуючи відвідувачам новий експозиційний матеріал. В останні роки традиційними стали серії майстер-класів з писанкарства, що проводяться на базі музею як майстрами народної творчості, так і науковими співробітниками музею. Цього року майстер-клас із розписування писанок традиційною восковою технікою проводила майстриня із м. Турки Львівської області Олександра Цуняк. Як діти, так і дорослі мали змогу опановувати одну із найстаріших технік оздоблення пасхального яйця – розпис топленим воском. Кожен бажаючий міг власноруч намалювати для себе писанку. До майстер-класу приєдналась також голова Закарпатського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Людмила Губаль разом із своїми вихованцями.

{g}

Цього ж дня у виставковому залі музею відкрилась вже традиційна ІV виставка «Світ писанки 2018». Свої роботи на виставці презентували близько 35 майстринь, які працюють як у традиційних, так і в сучасних техніках писанкового декорування. Серед учасників – Емма Левадська, Надія Вербищук, Любов Матіко, Ярослава Лівак, Євген Романець, Крістіна Воскресенська, Олександра Олексій, Марія Бабич, Леся Рибалко, Катерина Ливрінц, Софія Алмаші, Іван Євіцький, Андрій Доніченко й інші. У виставці також взяли участь заслужений майстер народної творчості України Людмила Губаль, Марія Купарь, Андрея Прислупська, Антоніна Дурда, Ольга Гал, які відомі далеко за межами нашого краю. На виставці представлені також писанки та великодня атрибутика з фондової колекції Закарпатського музею народної архітектури та побуту. Окрасою цьогорічної виставки стали 9 писанкових композицій з різних регіонів України, які люб’язно надав Музей писанкового розпису Національного музею Гуцульщини та Покуття ім.. Й.Кобринського з м. Коломиї Івано-Франківської області. Дані композиції дають змогу поціновувачам народного мистецтва, зокрема писанкарства, побачити красу колориту, орнаментики та техніки розпису писанок з різних куточків України та порівняти їх із традиціями писанкарства на Закарпатті.

Вдалим завершенням дня стала нічна екскурсія скасеном на тему «Великодні звичаї та обряди», де відвідувачі дізнавалася про підготовку до Великодня починаючи з Вербної неділі та протягом всього Страсного тижню, про святкування Великодня та поливальних понеділка і вівторка, а також навчалися випікати паску та писати писанки згідно народних традицій!
Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp