Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Задля гарантування соціального захисту бійців-добровольців АТО

31 травня 2018 р., 15:15

З ініціативи депутатів облради у ході підготовки до 11 сесії

Буде обговорено проект рішення «Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України».

Мета - гарантування соціального захисту бійців-добровольців АТО.

Пропонується визнати осіб з числа мешканців Закарпатської області, які перебували або перебувають у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувались для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому не ввійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів, бійцями-добровольцями, які брали участь у захисті територіальної цілісності й державного суверенітету на сході України (далі -бійці-добровольці АТО).

Рекомендується утворити при Закарпатській обласній раді Комісію з визнання бійців-добровольців АТО та затвердити Положення про неї, а також Порядок визнання бійців-добровольців АТО.

У Положенні про комісію означено, що така Комісія є дорадчим органом при обласній раді, керується чинним законодавством України, рішеннями Закарпатської облради, згаданим Положенням.

Основними завданнями Комісії є визнання бійців-добровольців АТО згідно із затвердженим відповідним Порядком. Очолює її голова, який є заступником голови обласної ради. Секретарем комісії є представник департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, що входить до складу Комісії. Склад Комісії затверджується розпорядженням голови обласної ради, куди входять: заступник голови обласної ради, представники (по одному) від постійних комісій обласної ради з питань законності, правопорядку, майна та приватизації, регламенту; з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення, з питань охорони здоров'я, представники департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, територіального органу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, представники Збройних Сил України, Національної гвардії України, УСБУ у Закарпатській області, Західного регіонального управління Держприкордонслужби України, Військової прокуратури Ужгородського гарнізону Західного регіону України, ГУ Нацполіції України у Закарпатській області.

Організаційною формою роботи Комісії є засідання, які проводяться раз на місяць. Засідання Комісії є правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини її складу.

До повноважень Комісії належить розгляд документів таких осіб, заслуховування свідків, представників військових формувань, добровольчих батальйонів і громадських організацій, врахування фото- та відеопідтверджень, прийняття рішень щодо визнання або відмови у визнанні бійців-добровольців АТО.

Рішення, прийняте за результатами засідання Комісії, оформляється у формі протоколу, який підписує голова та секретар Комісії.

Витяг з протоколу засідання Комісії департаментом соціального захисту населення обласної державної адміністрації скеровується в управління соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів для формування списків на виплату допомоги.

Чітко означено також Порядок визнання бійців-добровольців АТО, що установлює таку процедуру, перелік документів і матеріалів, які засвідчують безпосередню участь у бойових діях на сході України.
Прес-служба Закарпатської облради

Схожі новини

Реалізація заходів регіональної стратегії сприяє збалансованому розвитку Закарпаття
Закарпатські депутати прийняли звернення про повне припинення торгівельних відносин з Росією
Депутати облради обговорять практичну реалізацію Концепції «Нова українська школа»
Для задоволення потреб національних меншин краю
Депутати облради затвердять зміни до обсягу доходів
Обласні обранці обговорили стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку на території краю за 2017 рік
Закарпатські обранці – «за» збереження українських лісів
Парламентарів України закликають внести зміни до законодавства у частині запобігання незаконному експорту деревини паливної
Обласні обранці підтримали п’ять соціально-культурних об’єктів Перечинщини
Прикордонників просять вирішити проблему з "пересічниками"

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com