Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

20 представників Закарпаття відвідали Форум регіонального розвитку

4 червня 2018 р., 14:50

Який відбувся наприкінці минулого тижня в Яремче на Івано-Франківщині

Головною темою форуму стали можливості розвитку гірських територій країни в умовах Децентралізації. 

Участь у форумі взяв Президент України Петро Порошенко. Він, зокрема, наголосив, що Україні потрібна стратегія регіонального розвитку гірської місцевості, щоб українці, які проживають в гірській місцевості мали всі гарантії захисту своїх прав – соціальних, освітніх, медичних. Згадав Президент і про необхідність підтримки малого та середнього підприємництва і розвиток інфраструктури та сфери медичної допомоги у гірських регіонах.

Щоб спільними зусиллями досягнути цих цілей, Петро Порошенко закликав учасників форуму долучитися до процесу підготовки законопроекту щодо формування стратегії регіонального розвитку Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської, Львівської, Чернівецької областей. 

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко підкреслив, що головним питанням на сьогодні є підтримка проектів розвитку гірських територій, яке повинно бути закладене в державній стратегії. «Ми маємо підтримувати гірські території не тільки через надання соціальних виплат і пільг, а – і це головне – стимулювати регіон через співфінансування проектів розвитку. Наголошую, розвиток гірських територій має стати пріоритетом регіональних стратегій», – зазначив він.

«Цей форум був дуже важливим для представників гірських територій, – вважає Іван Дем’янчук (Ivan Demjantschuk), директор Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування. – Не секрет, що в горах люди трохи побоюються процесу створення ОТГ, оскільки гірські населені пункти є, як правило, дотаційними, і люди бояться, що після об’єднання можуть залишитися без достатнього фінансування. Думаю, Форум регіонального розвитку, на якому свою чітку позицію висловили, як представники влади, так і гірських населених пунктів, дав відповідь на більшість таких побоювань. Крім того важливо було й почути успішний досвід тих гірських громад, які не лише чекають на допомогу з боку держави, але й знаходять можливості заробляти гроші до місцевих бюджетів самотужки. Адже насправді, потенціал у наших гірських територій величезний, просто не завжди люди знають, як ним вірно скористатися». 

До речі, одним із спікерів Форуму став голова Вільховецької ОТГ Михайло Цірик. Він поділився з учасниками заходу досвідом громади, здобутками й досягненнями, які вдалося отримати, починаючи з 2015 року. Скориставшись нагодою, Михайло Михайлович запросив Президента України приїхати до Вільховецької громади. 

Форум регіонального розвитку відбувся за сприяння програми «U-LEAD з Європою».

Схожі новини

Агенція регіонального розвитку Закарпатської області: хто, що, навіщо, чиїм коштом (ФОТО)
На Закарпатті розробляють проекти на конкурс Фонду регіонального розвитку
На Закарпатті провели масові заходи за участю представників «Опозиційної платформи «За життя» та «Партії угорців України «КМКС»
На Закарпатті функціонуватиме Агенція розвитку
Депутати прийняли регіональну стратегію розвитку Закарпаття до 2020 року
В Ужгороді стартувала Академія інтегрованого розвитку міст (ФОТО)
У Словаччині вперше відбувся "День добросусідства" з Україною
В Ужгороді пройшов футбольний турнір у якому прийняли участь представники ЗМІ (ВІДЕО)
В УжНУ пройшов Міжнародний консорціум вишів (ВІДЕО)
Зустріч з представниками Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp