Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

"Монологи над Ужем" тривають (ФОТО)

24 вересня 2018 р., 08:25

Другий день

Сьогодні, в другий день першого Міжнародного фестивалю моновистав "Монологи над Ужем", в Ужгороді на сцені Закарпатського академічного обласного театру ляльок “Бавка” пройшов спектакль грузинського театру.

Нагадаємо, фестиваль, приурочений до 1125-річчя нашого міста, стартував напередодні з вистави "Жертва" у виконанні польського актора Матеуша Новака. Сьогодні ж виставу "Я – Микола Гумільов" представив Іване Курасбедіані із Тбіліського державного академічного російського драматичного театру ім. О.С. Грибоєдова. Автор сценічної версії та режисер-постановник – вірменин Левон Узунян.

У виставі світла, але водночас – відчайдушно-трагічна особистість поета розкривається через загадковий образ невідомого. Перед глядачами виникало питання: хто ж він? Вірний друг, вічний суперник, лютий шанувальник чи підступний ворог Гумільова? Інтрига зберігалася до самого фіналу. На сцені пройшло все коротке і яскраве життя поета, факти біографії експресивно перепліталися з його віршами.

Глядачі емоційно реагували на гру актора і щедрими оваціями ще довго й після завершення постановки не відпускали зі сцени. До Іване Курасбедіані піднявся і Микола Свентицький, директор Тбіліського державного академічного російського драматичного театру ім. О.С. Грибоєдова. Привітав поважних гостей із Грузії "двигун" проведення фестивалю Михайло Носа. Також до слова запросили секретаря Ужгородської міської ради Андріану Габор, яка подякувала за гру та надзвичайні враження і вручила актору з Грузії диплом лауреата фестивалю “Монологи над Ужем”. Отримав він на згадку і статуетку-символ заходу.

Заступник директора Закарпатського облмуздрамтеатру Олег Зайцев від творчого колективу в Ужгороді всій грузинській делегації, а гостей приїхало четверо, подарував вишиванки. Микола Свентицький та Іване Курасбедіані одразу ж одягли подарунки-символи просто на сцені. Керівник театру наголосив, що Україна – держава, яка дуже близька і дружня Грузії, подякував за те, що останнім часом щороку до них приїздять уже більше мільйона українців. Актор відзначив емоції, які щедро дарував йому глядацький зал, назвав такий відгук найбільш важливим для себе і щиро подякував за гостинність.

Уже завтра – одразу 2 вистави: театр зі Словаччини о 17.00 на малій сцені облмуздрамтеатру презентує постановку-погляд на відому історію Шекспіра «Макбет», в якій зіграє актор Петер Чижмар, а о 19.00 у ляльковому театрі "Бавка" українська акторка Олена Дудич розповідатиме про відому постать - співачку Едіт Піаф.

Нагадаємо, організатори мистецького подарунка мешканцям і гостям обласного центру Закарпаття – газета «Неділя. Закарпатські новини» та Ужгородська міська рада за підтримки департаменту культури Закарпатської ОДА.

Ужгородська міська рада

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp