Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В УжНУ відбулася виставка до 100-річчя утворення Чехословацької Республіки (ФОТО)

15 листопада 2018 р., 14:15

Як проходила виставка?

У церемонії відкриття взяли участь президент Словаччини (1999- 2004 р.) Рудольф Шустер, Надзвичайний та Повноважний Посол Словаччини в Україні Марек Шафін, Генеральний консул Словаччини у м. Ужгород Мірослав Мойжіта, Генеральний консул Чехії у м. Львів Павел Пашек, голови Кошицького та Пряшівського самоврядних країв Растіслав Трнка та Мілан Маєрський, дипломати, науковці, представники мистецької еліти Закарпаття, журналісти.

Відкриваючи подію Надзвичайний та Повноважний Посол Словаччини в Україні Марек Шафін наголосив: «Закінчення Першої світової війни та виникнення нової держави це та історія, частиною якої були ваші батьки і діди, це ті їхні ратні подвиги, які ми недавно згадували і відзначали. Демократична Чехословаччина між двома світовими війнами стала добрим підгрунттям для економічного, соціального та культурного розвитку наших народів. Сьогодні Словаччина є суверенною державою в складі ЄС, а Закарпаття – частина України – нашого найбільшого сусіда, з яким ми маємо дружні відносини, спільні цінності та підтримуємо одне одного. Події, які ми сьогодні згадуємо, будуть надихати нас на поглиблення наших взаємин». Марек Шафін подякував за можливість зустрітися саме в бібліотеці, де зберігається чимало літератури того періоду.

Екс-президент Словаччини Р. Шустер зазначив, що «Чехословаччина була хорошою країною, а свідченням того є й те, що нас тут з вами об’єднав цей привід. Між нами не було кордону, потім його звели, але я вірю, що його існування є лише питанням часу – сьогодні «шенген» нас розділяє, а завтра буде об’єднувати. Ми уже там, а ви – в дорозі. Щиро бажаю вам успішно здолати її якнайшвидше, а ми будемо робити усе залежне від нас, аби передати вам наш досвід і поглиблювати співпрацю та добросусідство», повідомляє офіційний сайт УжНУ.

Голова Пряшівського самоврядного краю Мілан Маєрський зауважив, що на вулицях міст Пряшівщини часто можна почути українську мову, в університеті Пряшева навчаються близько 450 студентів з України, у медичній сфері та на підприємствах Словаччини працює чимало українців. Це дуже кваліфіковані та компетентні фахівці, які своєю працею допомагають словакам. З свого боку ми допомагаємо Україні в освітній сфері, зокрема школам. Під час відвідин Ужгородської школи зі словацькою мовою навчання було дуже приємно почути у сусідній нам країні нашу рідну мову.

Заступник директора Наукової бібліотеки УжНУ Вікторія Воробець розповіла, що експозиція виставки включає понад 150 книг з бібліотечного розділу «Карпатика», у тому числі й рідкісних видань, які були видані у різні часи на різних мовах, а також містять розповіді про засновників держави – Т.Г. Масарика та М.Р. Штефаніка, тогочасні періодичні видання. Фотоекспонати для виставки надало Генеральне консульство Словаччини в м. Ужгород. З експонатами виставки можуть ознайомитися усі відвідувачі бібліотеки.Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com