Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Про «Малий Галагов» говорили в Ужгороді (ФОТО)

8 лютого 2019 р., 12:05

Нещодавно

 

Засідання робочої групи з питання включення архітектурного комплексу «Малий Галагов» до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО відбулося сьогодні в Ужгородській міській раді.

В.о. міського голови, заступник Ужгородського міського голови Ігор Фартушок повідомив про попередні напрацювання. Зокрема, з проханням надати докладну інформацію про процедуру підготовки звернулися до президента Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (УНК ICOMOS) Миколи Гайди. Також уже визначили, скільки об’єктів потрібно паспортизувати – близько 35, це переважно житлові будівлі. Загалом для паспортизації потрібно близько півмільйона гривень, вартість кожного об’єкту визначатимуть окремо, залежно від його особливостей.

Начальник відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Закарпатської ОДА Томаш Сопко, який входить до складу робочої групи, розповів, що із Закарпаття до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО внесено 2 церкви, копітка робота щодо їх включення тривала близько 3 років, спільно з Польщею. Томаш Томашович наголосив, що для «Малого Галагова» теж потрібно виконати цілий комплекс робіт і департамент культури Закарпатської ОДА готовий для цього співпрацювати, надати всі методичні рекомендації.

На засіданні робочої відзначали, що паспортизація, а це необхідна умова підготовки, триватиме щонайменше протягом 2019-20 років, це – лише один із перших етапів робіт. Необхідно також включити будівлі “Малого Галагова» до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Загалом же напрацьовується комплексна Програма об’єктів культурної спадщини Ужгорода, яку необхідно прийняти на сесії міськради.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp