Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На Закарпатті лідером голосування теж став Зеленський, - ОПОРА

22 квітня 2019 р., 16:50

А стосовно виборчого процесу - є одне кримінальне провадження.

Згідно із попередніми результатами виборів на Закарпатті, у всіх шести округах області лідирує кандидат у Президенти Володимир Зеленський. По області Володимир Зеленський набрав 80,67% голосів виборців. Водночас станом на 11.00 22 квітня жодна із шести ОВК офіційно не встановила підсумки голосування в округах. Про це повідомили представники ОПОРИ на Закарпатті під час прес-конференції в Ужгороді, 22 квітня.

За попередніми даними, які оприлюднені на сайті ЦВК, по ТВО №68 (центр - Ужгород) Володимир Зеленський отримав 72,29%, Петро Порошенко - 24,35%. По ТВО №69 (центр - Мукачево) Володимир Зеленський набрав 82,12% голосів, Петро Порошенко - 15,22%. ТВО №70 (центр - Свалява) у Володимира Зеленського 80,93%, у Петра Порошенка - 16, 82%. ТВО №71 (центр - Хуст) у Володимира Зеленського 84,28%, у Петра Порошенка - 13,05%. ТВО №72 (центр - Тячів) у Володимира Зеленського 81,42%, у Петра Порошенка - 16,47%. ТВО №73 (центр - Виноградів) Володимир Зеленський отримав 85,63%, Петро Порошенко - 11,78%.

Згідно із даними ЦВК, на 20:00 на Закарпатті проголосували 438 238 (46,38%) виборців. Із них:

86 492 (55,92%) - по округу №68;73 828 (47,05%) - по округу №69;86 658 (53,41%) - по округу №70;69 344 (45,45%) - по округу №71;61 820 (35,83%) - по округу №72;60 106 (41,2%) - по округу №73.Відзначимо, що 31 березня, під час першого туру Президентських виборів, явка на Закарпатті складала:

68 округ - 57,97%;69 округ - 47,54%;70 округ - 55,15%;71 округ - 44,3%;72 округ - 36,42%;73 округ - 40,38%.«Щодо процедури голосування у неділю, 21 квітня, то спостерігачі ОПОРИ двічі офіційно повідомляли поліцію про ймовірне порушення Закону «Про вибори Президента України». Зокрема, на ДВК №210523 (село Лази, Тячівський район, округ №71, центр - Хуст), чоловіку, прізвище якого не знайшли у списку, як помітив представник ОПОРИ, видали виборчий бюлетень. Поліція відкрила кримінальне провадження. Попередня правова кваліфікація події – ч. 2 ст. 158 Кримінального Кодексу України (Неправомірне використання виборчих бюлетенів)», - зазначає координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області Ярослав Гулан.

Також із сюжету телеканалу «Sirius» стало відомо, що на ДВК №210458 (село Неліпино, Свалявський район, округ №70, центр - Свалява), члени ДВК ймовірно видавали бюлетені без пред’явлення паспорта громадянина України. Про можливе порушення Закону спостерігач ОПОРИ повідомив на лінію «102» та згодом написав до поліції заяву.

На Закарпатті, як і в багатьох областях, зафіксовано ситуацію, коли члени ДВК, закінчивши процедуру підрахунку голосів до 23.00 21 квітня, оформляли протоколи часом та датою після півночі, ймовірно – щоб створити «ефект роботи 2 діб» для отримання подвійної оплати.

Крім цього, за інформацією спостерігачки ОПОРИ, на дільниці у селі Підполоззя (№210158, Воловецький район, округ №70, центр - місто Свалява), члени дільничної виборчої комісії самі видали собі бюлетені та проголосували ще до 8 години ранку. Саму ж дільницю, за словами спостерігачки, відкрили для виборців вчасно, о 8:00. Крім того, як зафіксувала спостерігачка, контрольні талони до скриньок було вкинуто вже наприкінці ранкового засідання дільничної виборчої комісії.

У день голосування до окружної виборчої комісії №68 (центр - Ужгород) зверталися виборці із претензіями, що їм приходять смс-повідомлення та повідомлення у Viber про те, що згідно із новими правилами, ставити позначку у бюлетені потрібно не за того кандидата, якого підтримуєш, а поруч із прізвищем того кандидата, якого не підтримуєш. За інформацією ОПОРИ, повідомлення щодо цієї події із дезінформацією окремих виборців надійшло і до поліції.

«Щодо перебігу кампанії на Закарпатті між 31 березня та 21 квітня, то слід зазначити, що вона пройшла із меншою інтенсивністю в порівнянні з січнем, лютим, березнем. Як і раніше, агітація проявлялися у розміщенні зовнішньої реклами, однак сама кількість білбордів була меншою. Наметів, де б роздавали агітаційну продукцію, практично не зафіксовано. Разом з тим, агітатори від кандидата Петра Порошенка були помічені у роздаванні друкованої продукції. Певна кількість матеріалів із ознаками прихованої реклами чи антиреклами фіксувалася у друкованих засобах масової інформації. В останні дні перед голосуванням зафіксовано й листівки з ознаками «чорного піару» проти кандидата Володимира Зеленського. Зокрема, 21 квітня такі листівки помічені й безпосередньо біля виборчих дільниць у селищі Буштино Тячівського району», - розповіла довготермінова спостерігачка Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області Лариса Романюк.

Також на Закарпатті фіксували проблеми зі створенням ДВК - зокрема у суботу, 13 квітня, стало відомо, що від кандидата Петра Порошенка до ОВК надійшло подання щодо кандидатур у члени ДВК у кількості - дві людини на комісію. Із 13 квітня можливість доукомплектовувати ДВК а, в разі необхідності, робити заміни, у тому числі й у день голосування, мали окружні виборчі комісії. Відомо, що окремі комісії, наприклад, ДВК №210017 (село Гут, Берегівський район, округ №69, центр - Мукачево) була утворена із 7 членів. Усі семеро прийшли. Мінімальний склад для малої виборчої дільниці, згідно із вимогами законодавства, повинен бути 12 чоловік. На ДВК №210312 (село Завидово, Мукачівський район, округ №69, центр - Мукачево) були присутні 10 членів із 14. За словами секретаря ДВК Анни Русин, четверо осіб відмовилися брати участь в комісії.

Під час голосування 21 квітня на Закарпатті стало відомо, що на багатьох ДВК взагалі відсутні офіційні спостерігачі від громадських організацій та від кандидатів. Це при тому, що напередодні 31 березня на Закарпатті 6 ОВК видали 2 293 посвідчення офіційних спостерігачів від громадських організацій. Обставина, що значна кількість дільниць залишилася без уваги незалежних спостерігачів викликає занепокоєння. Водночас слід наголосити, що у закарпатської команди ОПОРИ за результатами спостереження нема підстав говорити про порушення, які б могли істотно вплинути на загальний результат волевиявлення виборців.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

ОПОРА


Схожі новини

Суд відмовив у перерахунку голосів на шістьох ДВК мукачівського округу №69, - ОПОРА
ДТП на Хустщині: Медики борються за життя пасажира (ФОТО)
ДВК на Закарпатті: передача бюлетенів стартувала, в роботі деяких комісій спостерігаються проблеми, - ОПОРА
На Закарпатті ОПОРА фіксує нові агітаційні білборди без вихідних даних, деякі з них - пошкоджені (ФОТО)
Ніч виборів на Закарпатті: масове переписування протоколів, “мандрівка” печаток, протоколи з майбутнього (ФОТО)
На Закарпатті на одній дільниці результати голосування за кандидатів-мажоритарників визнали недійсними
Лише п’ятеро закарпатських нардепів із десяти підтримали електронне декларування
На Закарпатті ОВК №69 здійснить перерахунок голосів на всіх 133 дільницях округу,- ОПОРА
Закарпатська команда ОПОРИ шукає постійних спостерігачів у районах області
Як закарпатські мажоритарники опікувалися медициною - ОГЛЯД

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp