Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

“Осінній Берегсас” презентували в місті

14 червня 2019 р., 14:50

Цікаво знати

У Берегові презентували монографію про мистецький пленер “Осінній Берегсас”Її автор – заступник начальника міського управління освіти та культури, куратор мистецького пленеру “Осінній Берегсас” Оксана Радик, пише Голос Карпат.

Монографію представив мер Берегова Золтан Бабяк.

“Уперше виходить збірка, яка поєднує в собі два напрямки мистецтва – живопис і поезію,- акцентував голова міста.- Саме такі добірки матеріалів культурної спадщини, які представлені через художні шедеври та віршовані рядки про рідний край, залишаються в історії на багато поколінь вперед.”

Міжнародний пленер “Осінній Берегсас” проходив у Берегові з 20 по 28 жовтня 2018 року і в ньму брали участь 11 художників з усієї України, Угорщини, Словакії, Боснії і Герцоговини. Петро Фелдеші, Славко Медунич, Олександр Андялоші, Тетяна Рибар, Анатолій Сакалош, Ярослава Катран, Золтан Гогола та інші відтворювали на полотнах історичний центр міста, його тихі вулички, старовинні церкви, навколишні виноградники. Із кращих творів була організована виставка, роботи з якої й відібрали для монографії. Остання цінна ще й тим, що художні шедеври органічно доповнюють вірші про рідне місто на трьох мовах – українській, російській та угорській, знаних літераторів Михайла Кенийза, Мігая Томпи, Василини Кордонець, Любові Перцюк, Михайла Геревича, Габріелли П.Леврінц, Михайла Бобикова, Пірошки Річард та інших.

Як проходив міжнародний пленер присутні переглянули через невеличкий відео-сюжет. Про його основні моменти аудиторії розповіла куратор проекту Оксана Радик. Кожен мав змогу особисто познайомитись з відтвореними у монографії творами та їх авторами, надрукованими тут віршами, адже при входу в актовий зал міської ради всім учасникам зібрання дарували один її примірник.

Про мистецьку цінність художніх робіт, відібраних для збірки, говорила член Національної Спілки письменників, голова літоб’єднання “Рідне слово”, член арт-клубу “Палітра – Спектр” (м.Мукачево) Тетяна Рибар. Вона ж підтвердила, що гуляючи затишними вуличками Берегова, закохалась у це місто, його гостинних людей, і дуже добре, що митці відтворили на своїх полотнах даний колорит.

Власні вірші на українській мові дарувала присутнім Василина Кордонець, на угорській – Катерина Вайнраух. Аудиторія довго аплодувала літераторам за чудові рядки про рідне місто, знайдене тут кохання, поетично відтворені почуття.

Зібрання завершилось невимушеним діалогом між його “винуватцями” та шанувальниками їх творчості.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com