Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Інспектори Держгеокадастру Закарпаття з початку року провели 794 перевірки дотримання вимог земельного законодавства

15 липня 2019 р., 16:30

Ось такі реалії

Упродовж І півріччя 2019 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області здійснили 794 заходи державного контролю за використанням та охороною земель усіх форм власності. У результаті проведеного контролю виявлено 332 порушення земельного законодавства. До адміністративної відповідальності притягнуто 239 осіб та накладено адміністративних стягнень на суму 48 246 гривень, з яких добровільно сплачено 167 стягнень на суму 35 615 гривень. Видано 269 приписів на усунення виявлених порушень земельного законодавства та складено 239 протоколів.

Розмір нарахованої шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу у Закарпатській області становить 760 886 гривень, з яких на сьогодні порушники сплатили у добровільному порядку 402 504 гривень. Відповідно до порушень суму нарахувань здійснено згідно Методики затвердженої Постановою КМУ від 25.07.07 № 963 із змінами.

Також спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру Закарпаття направили до органів державної влади й органів місцевого самоврядування 41 клопотання про приведення у відповідність до законодавства вже ухвалені розпорядження й рішення про передачу земельних ділянок в оренду, власність і користування згідно із законодавством.

Слід зазначити, що на постійному контролі знаходиться нарахування та сплата втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Цьогоріч, державними інспекторами виявлено несплату втрат сільськогосподарського виробництва на суму 648 362,32 гривень у встановлений законодавством термін, з яких сплачено лише 147 446,36 грн. За результатами виявленого Управлінням з контролю за використанням та охороною земель внесено 20 клопотань та 2 приписи якими зобов`язано усунути порушення земельного законодавства.

Окрім того, видано 2 дозволи на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту).

За звітній період спеціалістами Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області розглянуто 243 звернення від юридичних та фізичних осіб і 104 – від органів прокуратури та інших правоохоронних органів.
Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com