Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Як депутати Ужгородської міськради прозвітували про діяльність у 2019 році

17 червня 2020 р., 08:25

Закарпатські депутати звітували за пророблену роботу за 2019 рік

Щороку депутати місцевих рад мають звітувати перед виборцями про свою діяльність за 12 місяців: що зробили для виборчого округа, наскільки сумлінно відвідували сесії місцевої ради, брали участь в роботі постійних комісій, скільки проектів рішень подали тощо. Наскільки сумлінно ужгородські депутати ставляться до своїх обов’язків? Які передвиборчі обіцянки встигають виконати за рік? Про це і не тільки – читайте далі.

У ході щорічного аналізу контенту звітів, який проводить ініціатива "Активна громада" були виокремленні місцеві проблеми, які найчастіше заслуговували на увагу депутатів. Також була сформована загальна тенденція звітування депутатів в Ужгороді, а саме розміщення звітів депутатів на офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради.

За кількістю депутатів Ужгородська міська рада не така вже і велика – всього 36 депутатів, з яких лише 27 подали власні звіти.

Із 5-ти депутатів від фракції «Солідарність» троє - Білонка В. І., Камінська О. А. та Риба А. Ю. – обмежилися лише фракційним звітом.

Четверо депутатів не подали звіти взагалі. Однак, у відповідь на наш запит міська рада повідомила, що згідно з оприлюдненим графіком проведення звітування депутатів Ужгородської міської ради VII скликання за 2019 рік, звіти депутата Ковальського А.В. та депутата Якубика І.І. відбулися 24 та 25 лютого 2020 року, проте інформація про результати проведених зустрічей та заслухані звіти до відділу по роботі з депутатами та постійними комісіями не надходила.

Щодо діяльності депутатів Ужгородської міської ради VII скликання Губковича В.М. та Волошина І.І. інформація про проведення звітів за 2019 рік у міській раді відсутня.

Найактивніше працювали з виборцями депутати від партії «Патріот»: за рік 5 депутатів прийняли 714 громадян. На другому місці за кількістю прийнятих громадян депутати від партії «Відродження» - 1359 громадян на 8 депутатів, а на третьому – представники «Солідарності», які в п’ятьох прийняли 540 громадян. За кількістю проведених зустрічей трійка лідерів виглядає дещо інакше. На першому місці «Патріот» (96 зустрічей на 5 депутатів), на другому – «Солідарність» (81 зустріч на 5 депутатів), на третьому – «Самопоміч» (38 зустрічей на 3 депутатів).

Найгірше працювали з виборцями у «Європейській партії України», від якої прозвітував лише один депутат: прийняв 15 виборців та провів лише 2 зустрічі.

Інститут “Республіка” виокремив ТОП-5 найпопулярніших робіт, що були реалізовані депутатами Ужгородської міськради, а саме:

Дороги, капітальний ремонт (двору) – 16 згадок.

Дороги, поточний ремонт (проїзної частини) – 14 згадок.

Депутатська допомога (інше) – 11 згадок.

Житловий будинок, ремонт (даху) – 10 згадок.

Інженерні мережі, ремонт (каналізація) та Освітлення зовнішнє (ремонт) – по 9 згадок.

Четверо депутатів Ужгородської міської ради відзначилися найбільш креативними активностями. Так, Василь Козак займався питаннями щодо законності виділення земельної ділянки; щодо законності встановлення МАФів у своєму окрузі. Депутат від партії «Наш край» зазначив подачу на розгляд конкурсних комітетів проектів, що мають на меті покращити соціально-економічний розвиток міста та області. Михайло Чурило створив футзальну команду, що має однакове найменування з назвою політичної сили, яку він представляє у міськраді – «Патріот». Микола Сюсько пішов ще далі, взявши участь у понад 20 круглих столах, конференціях, панельних дискусіях, кампанії проти кронування дерев та у розробці цільової програми «Молодь Ужгорода».

Є питання також до сумлінності відвідування пленарних засідань (у 2019 році їх було 16). Найбільш відповідально до цього обов’язку поставилися представники партії «Відродження», а найменше – депутати, які представляють «Самопоміч» в Ужгородській міській раді. Якщо говорити про конкретних обранців, то не пропустили жодного пленарного засідання лише Білонка В.І, Варцаба С.В., Вереш П.М, Готра В.В., Ломага Ю.Ю., Щадей В.І. Серед депутатів-прогульників лідером став Любар В.М. («Патріот») (31 % присутності на пленарних засіданнях).

В ході аналізу звітів було виявлено, що протягом року депутати подали всього два проекти рішень, 476 звернень та 6 запитів, з яких підтримали лише 2.

Робота депутатів у постійних комісіях у розрізі представництва політичних партій та відвідуваності комісій депутатами демонструє дисциплінованість представників двох політичних сил: «Єдиний центр» та «Відродження» (в середньому міські обранці відвідали по 91% засідань). А найгірше спрацювали в партії «Наш край» – лише 31%. Список міських обранців, які не пропустили жодного засідання постійних комісій, виглядає так: Білонка В.І., Богуславський Р.Я., Варцаба С.В., Ломага Ю.Ю., Оксьон Ю.Ю.. Сюсько М.М.

Отже, слід зазначити, що перевагами звітів депутатів Ужгородської міської ради є у переважній частині випадків єдине джерело висвітлення звітів - офіційний веб-сайт міської ради, та здебільшого деталізований звіт, який відповідає вимогам закону “Про статус депутатів місцевих рад” у частині його наповнення.

Із недоліків слід вказати на відсутність у звітах фотографій, які б наочно відображали ситуацію до та після втручання депутата, а також на якому етапі знаходиться розгляд питання, якщо воно ще не вирішено.

Довідково: звітування – обов’язок депутатів, який вони повинні виконувати щорічно (а можна й частіше), якщо цього забажають виборці. Місцева влада зобов’язана всіляко сприяти депутатам в організації зустрічей. Це може бути допомога щодо надання приміщень, інформаційних та інших довідкових матеріалів тощо. Варто зазначити, що громадяни мають право на вільний доступ до звіту про діяльність свого обранця.

Відповідно до ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» обранець завчасно, за 7 днів, повинен повідомити, де буде відбуватися зустріч із виборцями через медіа або в інший спосіб. На цій зустрічі й відбувається безпосереднє «інформування» виборців про роботу. А вже потім депутат інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення звіту, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв’язку з його діяльністю.

Місія «Активної громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp