Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Нацбанк пояснив уповільнення зростання цін

10 липня 2020 р., 23:10

Темпи падіння цін на непродовольчі товари знаходилися практично на рівні попереднього місяця.

Червневе зростання цін в Україні стримували слабкий внутрішній попит, сприятлива ситуація на валютному ринку і відносно низькі ціни на енергоресурси. Про це йдеться в коментарі Національного банку, опублікованому в п'ятницю, 10 липня.

За його даними, темпи падіння цін на непродовольчі товари знаходилися практично на рівні попереднього місяця. Сповільнилося зростання цін на фармацевтичну продукцію і товари особистого догляду.Також сповільнилося подорожчання товарів непершої необхідності, а вартість окремих продуктів (кава, оливкова олія) - була навіть менша, ніж в червні 2019 року.Швидкими темпами зростала вартість медичних послуг, що пояснюється підвищеним попитом на тлі збільшення захворюваності коронавірусом. Також прискорилося подорожчання мобільного зв'язку.Разом з тим під впливом слабкого попиту сповільнилося зростання вартості послуг страхування, оренди житла, фінансових і нотаріальних послуг, а також кафе, барів, ресторанів.Ціни на послуги секторів, діяльність яких була обмежена через карантин (санаторії, бази відпочинку, виші), залишилися на рівні березня.Швидкими темпами дорожчали яловичина і яйця, сповільнилися темпи падіння цін на курятину та овочі. Спекотна погода і слабка пропозиція позначилися на ціні фруктів, зокрема на полуницю, які продовжували дорожчати високими темпами.Продовжував дешевшати газ для населення через урахування в тарифах більш низьких цін як на світовому, так і внутрішньому ринках. Помірно росли ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби. Темпи зростання тарифів на проїзд в залізничному і автомобільному транспорті знизилися внаслідок падіння цін на паливо в попередні періоди.Нагадаємо, в Україні овочі борщового набору різко подешевшали в порівнянні з 2019 роком. Найбільше знизилися ціни на цибулю, яка в 2019 році відновила рекорди вартості.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com